Gelir Uzman Yardımcılığı’nda Kurum İçi Sınav Oyunu!

Bugün bazı haber sitelerinde yer alan bir habere göre 1,2,3,4. derecelerde toplam 4500 Devlet Gelir Uzmanlığı kadrosu ihdas edildiği, bu sayede KURUM İÇİNDEN personelin bu mesleğe geçişinin önünün açıldığına dair bir tasarının sanki gerçekleştirilmiş gibi ortaya koyulduğu görüldü. Bunun üzerine üyelerimizden bize gelen sorular üzerine yaptığımız soruşturmada tablonun bambaşka olduğunu gördük.

22.03.2018
A+
A-

Bu bilginin üzerine yaptığımız araştırma sonucunda ilgili evrakın, Kurum İçi Yükselme sınavı isteyenlerce hazırlanmış bir taslak olduğu, bu taslağı bir şekilde Kanun Teklifi haline getirmeye çalıştıkları ve bu hengamede bu kanunu geçirerek sayısı 100 binin üzerinde olan işsiz bekleyen ve her gün ders çalışarak emek veren İİBF/SBF mezunu gencin hakkını almaya çalıştıkları ortaya çıkmıştır. Hatta yapılan haberlerin bu kulis çalışmasının bir parçası olduğuna dair bilgiler de bize ulaşmıştır. 

İİBF Mezunları 9 Ay’dır İlan Bekliyor!

İlan bekleyen Binlerce İİBF Mezununun adına bu duruma acil bir şekilde açıklık getirilmesini ve işsiz olan, ders çalışan ve gerekli puanları olmasına rağmen 9 aydır tek bir Maliye Bakanlığı sınavı dâhi görmemiş olan gençlerimizin hakkının bu şekilde basit oyunlarla elinden alınmamasını başta Maliye Bakanımız Sn. Naci AĞBAL’dan, Gelir İdaresi Başkanımız Sn. Adnan ERTÜRK’ten istirham ediyoruz. 

KPSS açıklandığından beri 9 ay süre geçmiş olmasına rağmen henüz tek bir Maliye Bakanlığı ilanı gelmeyen şu ortamda dört gözle devlet ve milletine hizmeti bekleyen, gecesini gündüzüne katan KPSS A Grubu gibi zor ve komplike bir sınavdaki Hukuk, İktisat, Maliye ve Muhasebe’nin yanı sıra Genel Kültür – Genel Yetenek derslerinden  yüksek netlerle iyi puanlar almış olan gençlerin hakkının vakti zamanında kolay sınavlar yolu ile kurumlara girmiş ve zoru göze almayarak şimdi fazlasını uman kişilere teslim edilmemesini umuyoruz. 

İşsiz Gençlerin Emekleri Gözetilmeli!

Bu konu gerek gençlerin uzayan işsizlik süreçlerinde sosyal bir açmaz ve buhrana girmelerine sebep olacak gerekse sosyal adalet duygularının zedelenmesi sonucunu doğuracaktır. 

Bu şekilde basit oyunlarla kamuoyu oluşturmaya çalışan, buna maddi bir çıkar gözeterek veya bilmeyerek ortak olan herkes, emek veren genç mezunların hakkına müdahil olduğunu unutmamalı ve buna göre hareket etmelidir.

Devlet Büyüklerimize Gençlerin Güveni Tam!

Konu hakkında hassasiyet gösterileceğine olan inancımız tamdır. Bu konuda gerek Sn. AĞBAL’ın gerekse devlet büyüklerimizin, bürokratlarımızın Hak’kı gözeteceklerinden ve böyle basit oyunlara mahâl vermeyeceklerinden şüphemiz bulunmamaktadır. 

Konu ile alakalı FORUM Başlığımız!

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. maliyeci dedi ki:

    Yazıklar olsun.. emeğe, liyakate, hakka, hukuka saygısı olmayanlara. Nasıl bir haber bu. Aklını peynir ekmekle yemiş, hayata at gözlüğüyle bakmaya çalışan bu haberin yazarına, editorune, bu haberi yayınlayan bu site yönetimine yazıklar olsun.. deve misalisiniz, nerenizi dogrultalim ki…