Güncel 2018 Hac Kuraları Ne Zaman Çekilecek?

Milyonlarca vatandaşımızın dini vazifelerini gerçekleştirmek için kutsal topraklara gitmek istiyor. Peki 2018 yılında yapılacak Hac kuraları ne zaman çekilecek? Diyanet İşleri Başkanlığı Hac kuralarının gerçekleştirileceği o tarihi açıkladı.

27.01.2018
A+
A-

2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecek Hac kuralarının tarihi belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile Hac kuralarının tarihi açıklandı. 

Kutsal topraklara giderek ibadet etmek isteyen vatandaşlarımız geçtiğimiz yıl yaptıkları başvurular ve yapılan eski başurular ile toplamda bu sayı 2 milyonun üzerindeydi. Bu yıl bu sayının çok daha fazla olması bekleniyor. 

Türkiye ile Suudi Arabistan arasında yapılan görüşmeler sonucunda Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri ve Suudi yetkilileri anlaşmıştı. 2017 yılında imzalanan protokol ile Türkiye’den kutsal topraklara hac vazifelerini yapmaya gidecek kişi sayısı 80 bine yükselmişti.

HAC KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLECEK 2018?

Hac ibadetini yerine getirmek isteyen hacı adayları, geçtiğimiz günlerde hac kayıtlarını tamamladı ve yapılacak olan hac kuraları için bekleyişe geçti. Yapılacak olan kura çekimiyle birlikte 2018 yılında hacca gidecek olan vatandaşlar belirlenecek.

Hac kuraları, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek ve çıkan isimler, hacca gitmeye hak kazanacak. Daha sonra işlemler tamamlanacak ve hacı adayları kutsal topraklar için yola çıkacak.

2018 yılı hac kuraları, 1 Şubat 2018 Perşembe günü saat 11:00’de Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu’nda çekilecek.

Böylece 2 milyonu aşkın hacı adayı, kura çekiminde kendi adının çıkmasını bekleyecek.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.