2017 Bekçi Maaşları Ne Kadar? Görevleri Nelerdir?

2017 Bekçi Maaşları Ne Kadar? Görevleri Nelerdir?

2017 Bekçi Maaşları Ne Kadar? Görevleri Nelerdir?

2017 Bekçi Maaşı Ne Kadar? 2017 Bekçi Maaşları Ne Kadar? 2017 Bekçi Görevleri Nelerdir? Çarşı ve Mahalle Bekçileri Ne Kadar Maaş Alır? Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Görevleri Nelerdir?

Başta ülkemizde olmak üzere bölgede güvenlik anlamında ciddi riskler bulunmaktadır. Değişen ve artan güvenlik risklerine karşı önemlerde değişmekte ve artmaktadır. Ülkemizde alınan bu önlemlerden biri de Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarının yapılması ve alımların yapılmaya devam etmesi oldu. Geçtiğimiz dönemde Çarşı ve Mahalle Bekçisi yönetmeliğinde değişiklikler yapıldı. Ayrıca bekçilik görevinde başarılı olan personellerin de polisliğe geçebilmesine imkan verilerek bekçilik görevinin değeri arttırıldı. Daha önce yapılan bekçi alımlarına bir yenisi daha eklenerek 700 bekçi alımı için başvurular başladı. 

700 Bekçi Alımı Başvuru Şartları ve Başvuru Tarihleri

2017 Bekçi Maaşları Ne Kadar? Çarşı ve Mahalle Bekçileri Ne Kadar Maaş Alır?

Binlerce kişi çalışacakları meslekleri seçerken ilgili mesleğin maaşlarını da göz önünde bulunduruyor. Bu yüzden son dönemde oldukça popüler olan Çarşı ve Mahalle Bekçiliği maaşları hakkında sizin için araştırma yaptık. Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin aldıkları ücret 2.600 Türk Lirası civarındadır. Bekçilerin aldıkları maaşların evli olup olmadıkları ve çocuk sahibi olup olmadıklarına göre değişim gösterebildiğini unutmamak gerek. Belirtmiş olduğumuz 2.600 Türk Lirası göreve yeni başlayan bekçilerin alacağı maaş miktarıdır.

2017 Bekçilerin Görevleri Nelerdir? Çarşı ve Mahalle Bekçisinin Görevleri Nelerdir?

Çarşı ve mahalle bekçileri, kolluk güçlerinin anlık müdahale edemeyeceği acil durumlardaki görevleri icra etmektedirler.

Çarşı ve mahalle bekçileri, insanların can, mal, ve ırzına yönelik saldırı ve tehditleri önlemek ve saldırganları yakalamakla görevlidirler.

Çarşı ve mahalle bekçileri, suç işlenirken veya sonrasında suç işleyenleri yakalamakla görevlidir.

Çarşı ve mahalle bekçileri, kamu düzenine ve güvenine zarar verecek durumlardaki gösteri, yürüyüş gibi durumlara karşı kolluk güçleri müdahale edene kadar tedbirler almakla görevlidir.

Çarşı ve mahalle bekçileri, adli kolluk işleri ile ilgili olan durumlarda kanıtların kaybolmasını engelleyecek koruyucu tedbirleri almakla görevlidir. 

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 19:16
YORUM EKLE