2017'de En Fazla Memuru Adalet Bakanlığı Alacak

2017'de En Fazla Memuru Adalet Bakanlığı Alacak Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2017 Memur Alımı 2017 Personel Alımı 2017'de Alım Yapacak Kurumlar 2017 yılı içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarında 60 bin personelin istihdam edilmesi planlanıyor. Peki 2017 yılı içerisinde en fazla personeli memuru hangi kurum alacak? 2017 Yılında Kamuda Alımlar Azalacak mı ?

2017'de En Fazla Memuru Adalet Bakanlığı Alacak

2017 yılının başlamasıyla bu soru işareti ortadan kalktı , yılın ilk büyük alımı adalet bakanlığı tarafından yapılacak . 810 kişilik icra katibi alımı bu senenin merkezi alım açısında sıkıntılı geçeceğini gösterse de açıktan alımlar seri şekilde devam edecek.

Adalet Bakanlığı Hangi Kadrolara Alım Yapacak ?

Hakim ve savcılık kadrolarını bir kenara bırakırsak ''b'' kadro diye tabir edilen zabıt katibi , icra katibi , infaz ve koruma memuru , şoför , mübaşir kadrolarına alım yapılacak . Yapılacak alımda çift yıllarda yapılan KPSS lisans , ön lisans veya ortaöğretim puanlarıyla başvurulabilecek. İl il mülakata kalan kişilerin puanları için tıklayınız.

2017 Yılında Adalet Bakanlığı Tarafından Alım  Yapılacağı Kesin mi ?

Duyumları , tahminleri , haberleri , spekülatif haberleri bir kenara bırakırsak ; 20 Temmuz 2016  itibariyle Türk yargı sisteminde BİM ( Bölge İdare Mahkemeleri ) ve BAM ( Bölge Adliye Mahkemeleri ) istinaf mercii olarak faaliyete girdi ve çok az miktarda personelle yargılama yapmaya çalışıyor . Türkiye çapında hapishane doluluk oranları çok yüksek bu sebepten bitmek yeni hapishane yapım ihalelerine çıkılırken diğer taraftan yapımı tamamlanmak üzere olan hapishaneler var .Adli yargı komisyonlarının personel talebinde bulunduğu ve Sayın Adalet Bakanı tarafından alım yapılacağına dair açıklamalar var. Bütün bilgileri birleştirdiğimizde ortaya şu gerçek çıkıyor 2017 ve 2018 yıllarında en fazla alımı yapacak olan kurum Adalet Bakanlığı olacaktır.

Adalet Bakanlığı Mülakatları Hakkında

Adalet Bakanlığı mülakatları genel itibariyle benzer soruların sorulduğu genellikle adayları pek zorlamayan mülakatlardır . KPSS 70 ve üzeri adaylara başvurma hakkı tanınan alımlara 5 katı aday çağrılır. Bu yıl alımların fazla olmasından dolayı sene sonuna doğru 70'le mülakata kalınabilecektir. Adaylara genellikle sorulan sorulara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Adalet bakanlığınca yapılacak olan alımlara dair merak ettiğiniz her konuyu sorabileceğiniz başlığa ulaşmak için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 21:56
YORUM EKLE