2017 Diyanet İşleri Başkanlığı MBSTS Başuru Kılavuzu Yayınlandı

2017 Diyanet İşleri Başkanlığı MBSTS Başuru Kılavuzu Yayınlandı

2017 Diyanet İşleri Başkanlığı MBSTS Başuru Kılavuzu Yayınlandı

Diyanet İşleri Başkanlığıtarafından verilecek olan ilanda adaylar için sınav başvuru şartlarınınayrıntılı olarak yer alacağı belirtildi. Paylaşılacak başvuru şartlarınıtaşıyan adayların sınava başvurabileceği belirtildi.

Sınava girmekisteyen adayların sınav hakkında genel bilgiler ve kurallara ulaşmak için,başvuru formuna ulaşmak için, sağlık durumu ve engel durumu formuna ulaşmakiçin, başvuru merkezlerine ulaşmak için aşağıdaki linkleree tıklaması yeterliolacaktır.

Sınava İlişkin Genel Bilgiler, Temel İlke ve Kurallar
Aday Başvuru Formu
Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formu
Başvuru Merkezleri

ÖSYM Tarafından Yapılan Açıklama

2017 Diyanetİşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2017-DİB-MBSTS),8 Nisan 2017 tarihinde saat 14.30'da (90dakika) uygulanacaktır.

Sınavabaşvurular, 17-27Şubat 2017 tarihleri arasında alınacaktır.

Sınavın ilanı,Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başvurular başlamadan önce yapılacaktır.İlanda, sınava başvuru koşulları ayrıntılı olarak yer alacaktır. Sınava,Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ilan edilen başvuru koşullarını taşıyanadaylar başvurabileceklerdir.  Adayların, sınava başvuru yapmadan önceDiyanet İşleri Başkanlığı tarafından duyurulan başvuru koşullarını dikkatliceincelemeleri, tüm başvuru koşullarını taşıdıkları takdirde sınav ücretiniyatırarak sınava başvuru yapmaları yararlarına olacaktır.

Sınavaİlişkin Genel Bilgiler Temel İlke ve Kurallara aşağıdaki bağlantıdanerişilebilecektir. Sınava başvuru yapacak adayların bu bilgileri dikkatleincelemeleri gerekmektedir.

Adaylarasaygıyla duyurulur.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİPAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NETGüncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 20:22
YORUM EKLE