2017 YGS Netlerini Arttırma Yöntemleri

2017 YGS Netlerini Arttırma Yöntemleri

2017 YGS Netlerini Arttırma Yöntemleri

2017 YGS netlerini arttırma yöntemleri. YGS netleri nasıl arttırılır? YGS için son virajda neler yapılır? 2017 YGS için son dakika çalışma stratejileri nelerdir? YGS için yapılması gereken son taktikler nelerdir? Neti arttıracak son dakika çalışmaları yapmak mümkün müdür? YGS puanımı arttırmak için bir kaç net daha fazla yapmaya ihtiyacım var, bunu nasıl sağlayabilirim? Bu ve benzeri sorulara cevap olabilecek nitelikte bir yazı ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

2017 YGS netlerini artırma yöntemleri olarak sizlere anlatacağımız şeyler,belki sınava çok kısa bir sürenin kaldığı şu dönemde netlerinizin büyük oranda artışını sağlamaya yetmeyecektir ancak; her bölümden bir kaç net daha fazla yapmanızı sağlayacağının garantisini verebiliriz. Bu konuda size soru çözüm yöntemleri göstermek yerine, doğru taktik stratejileri sunarak motivasyonunuzu yükseltme metoduyla hareket edeceğiz. YGS bir geçiş sınavıdır, LYS sınavına katılabilmek için ilk adımdır. Sonda söyleyeceğimiz şeyi başta söyleyerek konuya devam edelim. Arkadaşlar bu sınavı, üniversite dönemleriniz degireceğiniz vize sınavlarına benzetebilirsiniz. Vizeler, dönem sonu notunuzun %40'ını oluşturur yani asıl mesele finallerde iyi bir not almaktadır. Vize sınavından 40 aldığınız bir ders için, final sınavında aldığınız 80, dönem sonu ortalamanızın 64 olmasını sağlar bu da dersi geçebilmek için fazlasıyla yeterli bir nottur. Aynı durum YGS içinde geçerlidir, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın olayı yeterli puanı almakta ilgilidir. Bu nedenle, YGS netlerinizi bir kaç net yükseltebilmenin ilk ve temel kuralı: bu sınavın etkisinin %40 olduğunu bilerek hareket etmek ve sınav esnasında oldukça sakin kalmaktır. Bununla birlikte sizler için hazırladığımız aşağıda yer alan maddeleri muhakkak uygulayın:

2017 YGS netlerini arttırabilmek için aşağıda sıralayacağımız yöntemleri uygulamalısınız:

YGS sınavına kısa bir sürenin kaldığı şu dönemde her gün bir denemeyi hiçbir şekilde ihmal etmeden çözmelisiniz. Bu denemeyi sınav saatiyle aynı saatte ve aynı araç gereçlerle çözmelisiniz. Kurşun kalemle soruları çözerek, cevap şıkkını optik okuyuculara işaretleyin.

Bu dönemde konuları tekrar etme, eksik konuları yeniden bitirmeye çalışma,test kitabı bitirmeye çalışma gibi bir telaşa kapılmak sizi gereksiz bir yorgunluğa sevk eder. Bunları yapmak yerine sadece önemli gördüğünüz konu tekrarlarınızı yapın ve bu konulardan tekrar testleri çözün.

Sınavda kaç puan alacağınızı düşünmeyin, bu aşamada sadece süreyi daha doğru nasıl kullanacağınıza odaklanın.

Her gün yarım saatte olsa muhakkak kitap, haber veya dergi içerisinden yazılı bir metin okuyun. Bu metni paragraf sorusu çözer gibi anlamaya çalışın,metni anlamakta zorluk çektiyseniz tekrar okuyun.

Kendinizi televizyon, akıllı cep telefonu ve bilgisayar gürültüsünden uzak tutun, kafanızı dinç tutacak şeyleri yapmaya özen gösterin. Temiz havada yürüyüşe çıkın, sevdiğiniz şarkıları dileyin veya fazla uzun kalmamak şartıyla arkadaşlarınızla buluşup, sohbet edin.

Önümüzdeki yıl içerisinde kazandığınız üniversitenin kampüsünde olduğunuzu düşünerek, içinizi ferahlatın, gereksiz yere uykunuzu harap edecek düşüncelerden uzak durun. 

Kaç net yapmanız gerektiğinden daha çok bir net daha fazla yapabilmek için şu son dönemde ne yapmanız gerektiğini düşünün. Matematik, Türkçe, sosyal veya fen konularından basit olduğunu bildiğiniz ancak çok fazla test çözmediğiniz için denemelerde sürekli benzer hatalardan dolayı yanlış yaptığınız soruların konularıyla ilgili 5 test çözün.

Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi için kısa bir kaynak bulun, konu özeti şeklinde olan bir kaynak, bu kaynağı sınava kadar en az iki kez baştan sona okuyun.

İnsanın içerisinde var olan birikimi en iyi bilen kendisidir. Var olan birikiminizi küçümsemeyin, sınav için bir aşama olduğu için, sınav esnasında bu birikimin açığa çıkmasına izin verin.

Başta söylediğimizi sonda söyleyerek konuyu tamamlayalım. 2017 YGS netlerini arttırma yöntemleri içerisinden bilinmesi gereken en önemli şey:Kişinin kendisini bu sınavın sadece bir geçiş sınavı olduğuna inandırarak başlamasıyla mümkündür. 

Bize sormak istediğiniz soruları FORUM sayfamızda sorabilirsiniz.

YGS puan hesaplama ROBOTUNA ulaşabilmek için tıklayınız.-

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2018, 21:45
YORUM EKLE