2018-2019 MEB İl içi atama sorgulama

Yüz binlerce öğretmenin merakla beklediği il içi atama sonuçları açıklanmaya devam ediyor. Öğretmenlerin tercihleri doğrultusunda il içi isteğe bağlı atama sonuçları Milli Eğitim Bakanlığına bağlı İl Milli Eğitim Müdürlükleri internet sayfasında sorgulanabilmektedir.

2018-2019 MEB İl içi atama sorgulama

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 22 Mayıs ile 25 Mayıs tarihleri arasında il içi atama sonuçları alınmıştı. Ve o sonuçlar 30 Mayıs tarihinden itibaren açıklanmaya başladı. Yüz binlerce öğretmeni ilgilendiren il içi atama sonuçları ile ilgili her başlığı www.tercihiniyap.net ailesi olarak sizin için inceledik.

2018 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ SORGULAMA

Adana, Adıyaman, Afyon, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, istanbul, İzmir, Kayseri, Kastamonu, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye.

KAÇ TERCİH ALINDI?

Yüz binlerce öğretmeni ilgilendiren il içi atama sonuçları için il içi yer değişikli başvurularında en çok 40 eğitim kurumu tercih edildi. İl içi yer değiştirmeler hizmet puanı esas alınarak valilikler tarafından yapılmaktadır. 

Öğretmenlerin hizmet puanları eşit olması halinde ise öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana öncelik tanınacak. Öğretmenliğe daha önce başlamış olan öğretmene öncelik verilecek. Eşitliğin devamı halinde ise atanacak öğretmen bilgisayarlar tarafından yapılacak kura ile belirlenecek.

YER DEĞİŞTİRME İPTALİ MÜMKÜN MÜ?

Binlerce öğretmenin il içi isteğe bağlı olarak görev yeri değiştirilecek. Öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. Öğretmenlerin başvuru yaparken iki kez düşünmeleri gerekmektedir. Ancak bunlardan yer değiştirmeleri gerçekleştirdikten sonra yürürlükteki yönetmelikteki mazeret durumlarından birisi oluşursa yer değişimi mümkündür. Ataması iptal edilen öğretmenlerin önceki görev yerlerinde alanlarında norm kadro bulunmayanlar ise il içindeki diğer eğitim kurumlarında alanlarında boş bulunan norm kadrolarına valilikler tarafından atanacaktır.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 20:16
YORUM EKLE