2018 Enerji Bakanlığı 30 Memur Alım İlanı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi www.dpb.gov.tr adresi üzerinden yayımladığı ilanla 10 avukat ve 20 uzman yardımcısı olmak üzere toplamda 30 memur alımı yapacağını duyurdu.

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi www.dpb.gov.tr adresi üzerinden 2 ocak 2018 tarihinde yayımlanan ilana göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 30 memur alımı yapılacak. Enerji Bakanlığı 10 Avukat ve 20 Uzman Yardımcısı olmak üzere toplamda 30 memur alımı yapılacak. Alınacak personellerin istihdam edileceği kadrolar için farklı şartlar vardır. Ayrıca adaylara kadrosuna bağlı olarak giriş sınavı da yapılacaktır. Adayların bu sınavlara girebilmeleri için ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları gerekmektedir.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Enerji ve Tabii Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere toplamda 30 memur alımı yapılacak. Başvuru tarihleri henüz başlamadı ancak ileri tarihlerde başvurular açılacak. Başvuru bilgileri ve daha fazlası için aşağıdaki ilan linklerine tıklamanız gerekiyor.  

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı toplamta 30 kişilik memur alımı yapılacak. 20 Uzman Yardımcılısı ve 10 Avukat kadrosunda toplam 30 personel alımı yapılacak. 

30 MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adaylardan genel olarak her iki kadro içinde, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak ve 35 yaşın doldurmamış olmak şartları aranacaktır.

Özel Şartlar Nelerdir?

Avukatlık kadrosu için başvuru yapacak adaylarda adaylarda, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS B Grubu puan durumuna göre KPSP3 puan türünden en az 75 puan almış olma şartı aranacaktır.

Ayrıca adayların son başvuru tarihi itibari ile avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak ve Hukuk fakültelerinden mezun olmaları gerekmektedir. 

Veyahut adaylarda buna denkliği olan ve YÖK onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak şartları aranacaktır.

Uzman Yardımcılığı kadrosu için başvuru yapacak adaylarda, 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından A grubu puan durumuna göre KPSSP1, KPSSP2 veya KPSSP7 puan tülerinden en az 75 puan almış olma şartı aranacaktır.

Ayrıca en az dört yıllık eğitim veren ilgili fakültelerinden mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

Bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuiş olmak şartları aranmaktadır. 

ENERJİ BAKANLIĞI BAŞVURU BİLGİLERİ

Her iki kadro içinde başvurular 22 Ocak 2018 tarihinde başlayacak ve adaylar başvuru şartlarına göre en geç 02 Şubat 2018 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular, başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte şahsen yapılacaktır. 

20 KİŞİLİK UZMAN YARDIMCILIĞI İLANI

10 KİŞİLİK AVUKAT İLANI

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları