2020-2021 En Hızlı ve En Güvenli Kargo Şirketi Hangisi?

2020-2021 En Hızlı ve En Güvenli Kargo Şirketi Hangileri? Kargo Şirketi Nedir? Ne İş Yapar? 2020-2021 En Hızlı ve En Güvenli Kargo Şirketi Hangileri? En Hızlı Kargo Şirketi PTT Kargo Mu? En Hızlı Kargo Şirketi MNG Kargo Mu? En Hızlı Kargo Şirketi UPS Kargo Mu? En Hızlı Kargo Şirketi Kolay Gelsin Mi? En Hızlı Kargo Şirketi TNT Kargo Mu? En Hızlı Kargo Şirketi DHL Kargo Mu? En Hızlı Kargo Şirketi HepsiExpress Mi?

2020-2021 En Hızlı ve En Güvenli Kargo Şirketi Hangisi?

Günümüzün olmazsa olmazı kargo şirketleridir. Mektup teslimatından, eşya teslimatına, sağlık nedeniyle kan ve organ teslimatından, değerli taş taşımacılığına kadar yüzlerce farklı alandan yük taşıyan kargo şirketleri milyonlarca kişiye hizmet ermektedir. Tüm dünyayı düşününce milyonlarca insan az bir tanımlama olmaz mı? Doğru. Kargo şirketleri milyarlarca insana hizmet sunmaktadır.  Bu nedenle yaptıkları doğru ve yanlış işler, başarılı ve başarısız performansları, çalışanlarının tavrı, kargo gecikmeleri hayatımızı önemli oranda etkiler. Sosyal medyada da kargo şirketleri ile ilgili sorunlar, yaşanan sıkıntılar anında paylaşılır. Özellikle de ülkemizde "Geldik, evde yoktunuz." notu nedeniyle milyonlarca insan şaç baş yolmaktadır. Kargosu kaybolan, kargosu aylarca gelmeyen insanlar bile bulunmaktadır. Bu nedenle internette en çok araştırılan konu en hızlı ve en güvenli kargo şirketleri ile ilgilidir. Peki 2020-2021 en hızlı ve en güvenli kargo şirketleri hangisidir?

Kargo Şirketi Nedir? Ne İş Yapar?

Kargo şirketleri ilçe, il, ülke ve kıtalar ve hatta gezegenler arasında taşımacılık yapan firmalardır. Otobüs, tren, uçak ve gemiler hatta uzay mekikleri aracılığı ile taşımacılık yapılır. Mektup, fatura, kitap, eşya, alışveriş malzemesi, kozmetik, giyim, maden, gıda, su, enerji ürünü gibi yükler taşınır. Bu hizmet belirli bir ücret karşılığında verilir. Taşınan yüke, yükün ağırlığına, yükün değerine ve güvenlik-hız ihtiyacına göre ücret değişebilir. Ücret karşılığında, belgeli bir şekilde ve belirli süreler içerisinde firmalar da kargo teslimatını gerçekleştirir.

2020-2021 En Hızlı ve En Güvenli Kargo Şirketi Hangileri?

Günümüzde tüketicilerin, vatandaşların en çok şikayet ettiği konu kargo teslimatlarına yöneliktir. İnternetten alışveriş yapan, kargo gönderen veya bekleyen kişiler teslimat sürelerinden şikayetçi olmaktadır. Günümüzde her kargo firması teslimat sürelerinin dışında teslimat yapmaktadır. Talep ve yoğunluk arttıkça yaşanan sorunlar da artar. Bu nedenle pek çok firma kota uygulamasına gitmektedir. Ayrıca sosyal medyayı takip eden, müşteri şikayetleri ile ilgilenen yüzlerce personel istihdam edilmektedir. Bu sayede hasar, gecikme, kayıp vakaları ile yakından ilgilenilir. Tespit edilen sorunlara yönelik çözüm uygulamaları geliştirilir.

En Hızlı Kargo Şirketi PTT Kargo Mu?

Türkiye'nin en eski, en köklü, teşkilat yapısı en büyük kargo firması PTT Kargo'dur. Türkiye'nin hemen hemen her şehrinde ve her ilçesinde şubesi bulunan PTT Kargo sektörün en büyük aktörlerinden biridir. Geçmişten günümüze milyonlarca insana hizmet veren firma günümüzde hala en hızlı, en güvenli hizmet veren şirketlerinden biridir. Özellikle de ülkenin ücra köşelerinde, kırsal bölgelerinde, az nüfusun yaşadığı yerlerde en iyi performansı PTT Kargo göstermektedir.

En Hızlı Kargo Şirketi Yurtiçi Kargo Mu?

Özellikle büyükşehirlerdeki en önemli aktörlerin başında Yurtiçi Kargo firması gelir. Trendyol, Hepsiburada vb. internet alışverişi denilince akla gelen firmalarla da çalışan Yurtiçi Kargo kısa sürede milyonlarca insana hizmet götürmüştür. Binlerce çalışan, yüzlerce şube, yüzlerce kargo aracı ile sektörde önemli bir güç olan Yurtiçi Kargo müşteri memnuniyeti konusunda rakiplerine kıyasla iyi bir noktadadır. Şubelerinde hizmet süresi oldukça kısadır. Teslimat sürelerini kısaltmak konusunda son yıllarda daha iyi performans gösterilmektedir.

En Hızlı Kargo Şirketi MNG Kargo Mu?

Sektöre en erken giren oyunculardan biri de MNG Kargo firmasıdır. En köklü şirketlerden biri olan MNG kurumsal ve bireysel hizmetler sunar. En çok tercih edilen firmaların başında gelir. Yurtiçi Kargo ile birlikte sektördeki en önemli aktörlerdendir. Bu iki firmanın rekabeti nefes kesmektedir. Bu rekabetten üstün çıkmak için MNG'de şube sayısını, çalışan sayısını, operasyon büyüklüğünü artırmaktadır. İnternet alışverişi konusunda pek çok siteye de hizmet vermektedir. Müşterilerin şikayetlerini dikkate alarak, operasyonunda, teslimat süresinde, hizmet kalitesinde iyileştirmeye gitmektedir.

En Hızlı Kargo Şirketi UPS Kargo Mu?

Sektördeki en yeni firmalardan olan UPS ismi nedeniyle dikkat çekmektedir. Kısa sürede ülkedeki operasyonunu büyüten firma havalı ismiyle, kısa süreli teslimatları ile de dikkat çekmektedir. Müşteri memnuniyeti oldukça fazla olan UPS kargo her geçen gün müşteri sayısını artırmaktadır.

En Hızlı Kargo Şirketi Kolay Gelsin Mi?

Sektöre 2018 yılında giren Kolay Gelsin firması henüz marka bilinirliğini rakipleri kadar arttırmamıştır. Ancak daha az çalışanla, daha az şube ile daha küçük bir operasyon bölgesi ile iyi iş çıkartmaktadır. Operasyonun küçük olması nedeniyle yüksek kalite hizmet vermektedir. Sistemleri müşteri memnuniyetini de arttırmaktadır. 

En Hızlı Kargo Şirketi TNT Kargo Mu?

Dünyadaki en ünlü kargo firmalarından biri olan TNT Kargo ülkemizde de faaliyet göstermektedir. FEDEX çatısı altında faaliyet gösteren TNT Kargo hem yurt içinde hem de uluslararası arenada performans gösterir. Uluslararası standartları da karşılayan firma yüksek kalite hizmet sunmaktadır. Hız ve güvenlik konusunda müşterilerine üst düzey hizmet sağlamaktadır.

En Hızlı Kargo Şirketi DHL Kargo Mu?

İsmi yeterince duyulmayan DHL Kargo özellikle yurt dışına yönelik kargo hizmetlerinde ses getiren işlere imza atmıştır. Uluslararası taşımacılık yurt içi kargo hizmetlerinden daha zorludur. Bu nedenle bu kategoride yüksek performans göstermek hiç de kolay değildir. DHL Kargo uluslararası taşımacılık konusunda akla gelen ilk firmalardan biridir.

En Hızlı Kargo Şirketi HepsiExpress Mi?

Hepsiburada ismini duymayan kaldı mı? İnternetten alışveriş konusunda en güçlü aktörlerden bir olan Hepsiburada'nın en büyük sorunu kargo hizmetleriydi. Farklı kargo şirketleri ile çalışan Hepsiburada zaman içinde kendi operasyonunu geliştirmiştir. Hepsiexpress, Hepsiburada firmasının kargo şirketidir. Yeni kurulan bir firma olduğu için bazı sorunlar yaşansa da direkt olarak Hepsiburada firmasına çalıştığı için daha iyi performans gösterir. Uzun teslimat sürelerini kısaltan Hepsiexpress müşteri memnuniyetini de arttırmıştır. Ayrıca maliyetleri de büyük oranda düşürmüştür.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 12:19
YORUM EKLE