2020 KPSS Eğitim Bilimleri Korona Virüsü Sebebiyle Ertelendi Mi? (ÖSYM)

ÖSYM tarafından 19 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan 2020 KPSS Eğitim Bilimleri sınavı ne zaman? 2020 KPSS Eğitim Bilimleri Korona Virüsü sebebiyle ertelendi mi? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

HABER 14.03.2020, 06:34 27.03.2021, 13:07
2020 KPSS Eğitim Bilimleri Korona Virüsü Sebebiyle Ertelendi Mi? (ÖSYM)

2020 yılında ÖSYM'nin gerçekleştirmeyi planladığı 2020 KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı ne zaman? 2020 KPSS Eğitim Bilimleri sınavı Korona Virüsü sebebiyle ertelenecek mi? ÖSYM sınavı erteledi mi? Korona virüsü nedir? Neden tehlikeli? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

2020 KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı Ne Zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından planlanan ve KPSS öğretmenlik adaylarının tamamının gireceği 2020 KPSS Eğitim Bilimleri sınavı 19 Temmuz 2020 öğleden sonra oturumunda gerçekleştirilecektir. Bu oturuma KPSS öğretmenlik adaylarının tamamının puanlarının hesaplanması için katılması gerekmektedir. Yani KPSS Öğretmenlik alan bilgisi testi ÖABT'ye kıyasla daha geniş bir kitleye hitap eden 2020 KPSS Eğitim Bilimleri sınavının ertelenip ertelenmeyeceği konusu sınava hazırlık yapan ve katılmayı planlayan tüm öğretmen adayları tarafından merak edilmektedir. 

2020 KPSS Eğitim Bilimleri sınavına katılacak olan adaylardan gerek yalnızca eğitim bilimleri ile KPSS P10 puanları hesaplanacak olanlar, gerekse ÖABT'ye katılarak puanları hesaplanacak olan öğretmen adayları aynı zamanda aynı günün sabah oturumunda gerçekleştirilecek olan 2020 KPSS Lisans oturumuna da katılacaklardır. Gün boyu ciddi bir kalabalık ile aynı ortamda bulunmak durumunda kalacak olan adaylar için sağlık endişesi söz konusudur.

2020 KPSS Eğitim Bilimleri dahil öğretmen adaylarının karşı karşıya oldukları sınav oturumlarına dair daha detaylı bilgileri aşağıda yönlendirmesine yer verdiğimiz yazımız ile ulaşabilirsiniz;

2020 KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı Nasıl Uygulanacak?

2020 KPSS Eğitim Bilimleri sınavına katılacak olan adaylar aynı zamanda diğer lisans mezunu adaylar ile beraber 19 Temmuz 2020 sabahında 2020 KPSS Lisans oturumuna katılacaktır. Aynı günün devamında öğleden sonra oturumunda ise 2020 KPSS Eğitim Bilimleri oturumu öğretmen adayları için gerçekleşecektir. Adayların sınavda çözmeleri gereken soru sayısı 80, sınav süresi ise 100 dakika olacaktır. 2020 KPSS Eğitim Bilimleri oturumunda adayların karşılaşacakları sınav konularına dair detaylara aşağıda yer alan yönlendirme ile ulaşabilirsiniz;

Korona Virüsü Covid-19 Nedir? Nasıl Bulaşıyor?

Korona tipi bir virüs olan ve Çin'in Wuhan kentinden dünyaya yayılmaya başlayan Covid-19 solunum yoluyla virüslerin alınması şeklinde kişilere bulaşıyor. Sınava katılacak olan adaylar içinse gerek kapalı bir ortamda çok sayıda insanla uzun süre bulunmanın getirdiği risk, gerekse başka adayların da kullandığı okul sıralarında doğrudan partiküllere temas etmek noktasında bir risk söz konusu olabilecektir. Okulların sınav öncesinde dezenfekte edilmesi bir çözüm seçeneği olsa dahi sınava katılan adaylar arasında hasta kişilerin bulunması ihtimali risk düzeyini korumaktadır.

2020 KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı Ertelendi Mi? ÖSYM Resmi Açıklama Yaptı Mı?

2020 KPSS Eğitim Bilimleri sınavının ertelenmesi ile alakalı merak uyandıran bazı gelişmeler yaşandı. Açık lise sınavlarının ve bazı Kurumların yarışma sınavlarını, bazılarının ise Kurum içerisinde gerçekleştireceği eğitimleri ve sınavları ertelemiş olması sebebiyle milyonlarca adayı ilgilendiren ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilen merkezi sınavlarla alakalı da ertelenme haberi olup olmadığı merak konusu haline geldi.

2020 KPSS Eğitim Bilimleri sınavının ÖSYM tarafından ertelenmesi konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bu konuda henüz resmi bir dayanak olmadığı için ertelenmesi şu an söz konusu değildir. Ancak süreç içerisinde bu konuda olabilecek muhtemel gelişmeleri ve açıklamaları yazımızı güncelleyerek duyurmaya devam edeceğiz.

2020 KPSS Eğitim Bilimleri sınavına hazırlık yapan diğer adaylarla konuları tartışmak ve merak ettiğiniz ne varsa sormak için Tıklayınız!

Yorumlar (0)
15
açık