2020 KPSS Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

​​​​​​​2020 KPSS lisans genel kültür genel yetenek sınavında çıkan sorular ve cevapları nelerdir, genel kültür ve genel yetenek sınavında hangi sorular çıkmıştır, cevapları nelerdir, 2020 lisans KPSS genel kültür ve genel yetenek soruları ve cevapları yayımlandı mı, hangi tarihte yayımlanır gibi soruların cevaplarını yazımız içinde bulabilirsiniz.

2020 KPSS Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

Kamu personeli seçme sınavı (KPSS) adını taşıyan ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından hazırlanarak düzenlenen sınavın lisans mezunları için olanının Genel Kültür-Genel Yetenek (GK-GY) kısmı 6 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirildi ve adaylar sınavlarını tamamladı.

KPSS lisans, GK-GY 30 Türkçe, 30 Matematik, 20-30 arası tarih, 10-15 arası coğrafya ve 10-15 adet de vatandaşlık, anayasa ve güncel bilgiler olmak üzere toplam 120 sorudan oluşmaktadır. Hangi alandan mezun olursa olsun adayların tamamı bu sınavda çıkan tüm konulardan sorumludur.

Sınav sonrası adaylar sınavda çıkan soruları merak etmektedir ve internette soruları ve cevapları aramaktadır. Bizler Tercihini Yap ailesi olarak her sene olduğu gibi bu senede sınavdan sonra akılda kalan soruları derleyerek adaylara fikir vermesi amacıyla yayımlıyoruz. Sınav soruları ve cevapları açıklandığı andan itibaren de (muhtemelen KPSS oturumlarının hepsi bittikten sonra) ilgili sayfanın linkini burada bulabilirsiniz.

KPSS LİSANS GENEL KÜLTÜR VE GENEL YETENEK SORULARI VE CEVAPLARI 2020

Yukarıda söylediğimiz gibi akılda kalanlar üzerinden derlenmiş 2020 KPSS Lisans Genel Kültür ve Genel Yetenek soruları ve cevaplarını bulabileceğiniz linkler aşağıdaki gibidir.

2020 KPSS Lisans Türkçe Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

2020 KPSS Matematik Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

2020 KPSS Lisans Tarih Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

2020 KPSS Lisans Coğrafya Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

2020 KPSS Lisans Anayasa, Vatandaşlık Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

2020 KPSS Lisans Güncel Bilgiler Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

Sorular ve cevaplar hakkında fikir belirtmek için içeriğimizin altındaki yorum kısmını veya tecrübe sahibi üyelerimizin ve yöneticilerimizin bulunduğu forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 15:36
YORUM EKLE