2021 Eski Hükümlü, Sabıkalı İşçi ve Personel Alımı ve İş İlanları

2021 Eski Hükümlü, Sabıkalı İşçi ve Personel Alımı ve İş İlanları Ne Zaman? Sabıkalı İşçi ve Personel Alımı Başvuru Yapma 2021 Eski Hükümlü ve Sabıkalı İş İlanları 2021 Nereden ve Nasıl Yapılır?

HABER 12.02.2021, 20:13
2021 Eski Hükümlü, Sabıkalı İşçi ve Personel Alımı ve İş İlanları

Dünya oldukça ilginç bir yer. Ne oldum değil ne olacağım demek zorundayız. Çünkü günlerin neler getireceği bilinmiyor. Bazı durumlarda hayat bize acımasız davranabiliyor. Kendinizi kah sokakta kah hapishanede bulabilirsiniz. Dünyada milyonlarca ki farklı nedenlerden dolayı cezaevine giriyor. Hapse giren kişilerin hayata geri dönmeleri, topluma kazandırılabilmesi için de devletler politikalar geliştirmeye çalışıyor. Her ne kadar bu uygulama çok zor olsa da ve eskisi kadar devletler teşvik etmese de hala önemli adımlar var. Örneğin Türkiye'de her kurumda eski hükümlü personel istihdam edilmesi teşvik ediliyor. Sabıkalı, eski hükümlü kişileri çalıştıran şirket ve işletmelere vergi avantajları veriliyor. Her yıl hapishaneden çıkan binlerce kişi de eski hükümlü, sabıkalı iş ilanları ve personel alımı ile ilgili araştırma yapıyor.

Eski Hükümlü ve Sabıkalı İş İlanları 2021

Devlet bünyesinde yüzlerce hatta binlerce eski hükümlü istihdam ediliyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektörde yüzlerce firmada sabıkalı personeller çalıştırıyor. Sabıkalı işçi, personel, memur alımı yapan firmalarda kadın-erkek, farklı yaş gruplarından kişiler çalışabiliyor. Türkiye'nin her yerinde bu kapsamda personel alımları yaptırılıyor. Peki eski hükümlü, sabıkalı eleman alımlarına nereden başvuru yapılır?

Sabıkalı İşçi ve Personel Alımı Başvuru Yapma 2021

Kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde özürlü ve eski hükümlü personeller istihdam edilmektedir. Yasalarla, vergi teşvikleri ile bu konuda çalışmalar yapılır ve teşvik mekanizması işletilir. Örneğin özel sektörde 50 ve daha fazla eleman çalıştıran firmalar %3 engelli personel çalıştırmalıdır. Devlette ise %4 engelli personel ve %2 eski hükümlü istihdam edilmesi gerekir. Güvenlik alanında, kritik sektörlerde ise sabıkalı personellerin çalışması son derece zordur.

Sabıkalı, eski hükümlü personel alımı, iş ilanlarıyla ilgili işlemler Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yürütülür. Adayların İŞKUR'a üye olmaları ve iş ilanlarını takip etmelidir. Ayrıca İŞKUR'un verdiği kurslara gitmeleri faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra çevrenize, esnafa, tanıdıklarınıza çalışmak istediğinizi belirtmeniz de iş bulmanızı kolaylaştırır.

Eski hükümlü, sabıkalı personel alımı ve iş başvurusu paylaşımı: https://www.iskur.gov.tr/is-arayan/is-arama/
 

Yorumlar (33)
Erdoğan şaşmaz 8 ay önce
4 yıldır hukumlu kadrosu bekliyorum halaaa tik yok torpilmi gerekiyor acaba oda bizde yok ne yazıktır.
Murat 8 ay önce
Yaklasik beş sene cezevinde yattm devlet bùýùklerimizden bana iş verilmesini istiyorum devamli iş istiyorum evlenip hayatmi kurmak istoyorum...
mehmet aslan 8 ay önce
2001 den bu yana kaydım var işkur da ama birtürlü kadro alamadım aşçılık c ehliyetim src 4 olmak üzere belgem var 2014 te işkur beni 9 aylıgına dsi 15. bolgeye gönderfi 9 ay typ programı biti dsi 15. bölgede aşçı olarak kaldım 2021 şubat 28 de özel şirket ihalesi biti işimiz durdu ama bir türlü kadro alamadık kamuda defalarca cimere yazdım bir sonuca ulaşamadım interneten takıp et diyorlar 50 yaşına geldim hala bekliyorum
Poyraz 8 ay önce
Her insan bir hükümlü adayidir. Neden bize kapıları kapatıyorsunuz ki.. Yeter artık eski hükümlü alınacak kamuya. Kpss den nerden bakarsan 70 piluan isteniyor. Bu sacmiliga artık bir. Son verin yeterince hayattan aldığımızda ders pusna yterde. Artar.. Maksak kenarda. Tutmak. Var. Ama. Vermemek bunu anlamayan yok. Zaten. Kendi ülkende. Uyuvey. Muamelesi yapmayın artık
pasa 6 ay önce
eski hükümlü alımında kpss puanı istenmiyor bilmeden yorum yapma
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
hafif yağmur