2021 Kısıtlamada Pazar Günü Marketler Kaça Kadar Açık?

2021 Kısıtlamada Pazar Günü Marketler Kaça Kadar Açık? Hafta Sonu Kısıtlamalarda Nereler Açık? Hangi İllerde Hafta Sonu Dışarı Çıkılabiliyor? Sadece Pazar Günü Kısıtlama Olan İller Hangileri?

HABER 04.04.2021, 16:42
2021 Kısıtlamada Pazar Günü Marketler Kaça Kadar Açık?

Yeni tip Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı. 2020 yılı salgın gölgesinde geçti. Okullar kapandı, iş dünyası uzaktan çalışma modeline geçti, kısıtlamalar ve yasaklar hayatımıza girdi. Milyonlarca kişi evde yaşamaya başladı ancak yine de virüse karşı somut bir başarı elde edilemedi. Dünyada aşılama süreci başlasa da aşıya erişim konusunda fırsat eşitliği bulunmuyor. Bu nedenle tüm dünyanın bağışıklık kazanabilmesi için birkaç yıl geçebileceği tahmin ediliyor. 2021 yılında da Türkiye'de bir yandan aşılama faaliyetleri devam ederken bir yandan da kısıtlama kararları tekrar alındı. Hafta sonu kısıtlamaları başladı. Vatandaş cumartesi ve pazar günlerini evde geçirmek zorunda. Ancak pek çok kişi gıda, hijyen, kozmetik, temizlik ihtiyaçlarını karşılamak için markete çıkıp çıkamayacağını merak ediyor. Peki 2021 hafta sonu kısıtlamalarda nereler açık? 2021 kısıtlamada pazar günleri marketler açık mı?

Hafta Sonu Kısıtlamalarda Nereler Açık?

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması cuma günü akşam 21.00'de başlıyor ve pazartesi günü sabah saat 05.00'e kadar sürüyor. 58 ilde süren kısıtlamalarda marketler ve fırınlar hafta sonu açık olacak. Lokanta ve pasteneler ise yalnızca paket servisle hizmet verebilecek.

Hangi İllerde Hafta Sonu Dışarı Çıkılabiliyor?

Türkiye'de düşük riskte olan ve risk haritasında mavi renkte Şırnak'ta ve orta risk grubunda olan ve haritada sarı renkte gösterilen Batman, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Uşak ve Van'da hafta sonu sokağa çıkması kısıtlama hafta içi olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında geçerli.

Sadece Pazar Günü Kısıtlama Olan İller Hangileri?

Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Bingöl, Burdur, Denizli, Hatay, Kahramanmaraş, Kars, Kırşehir, Manisa, Tunceli'de hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması cuma saat 21.00'de başlıyor ve cumartesi günü 05.00 saatinde sona eriyor. Daha sonra ise cumartesi günü saat 21.00'de başlıyor ve pazar günü yasak tam gün sürüyor.

2021 Kısıtlamada Marketler Kaça Kadar Açık?

Türkiye'de 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması olsa da olmasa marketler açık. Özellikle de pazar günü marketler kısıtlamanın olduğu illerde bile hizmet verecek. Bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve çiçekçiler sabah saat 10.00'da açılacak ve akşam saat 17.00'de kapanacak. 

Yorumlar (0)
18
açık