2021 Liselerde Yüz Yüze Sınavlar Ertelenecek Mi?

2021 Liselerde Yüz Yüze Sınavlar Ertelenecek Mi? 2021 Liselerde Yüz Yüze Sınav Yapılacak Mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması!

HABER 22.04.2021, 21:00
2021 Liselerde Yüz Yüze Sınavlar Ertelenecek Mi?

Yeni tip Koronavirüs salgını 2021 yılında tekrar hız kazandı. 50 binin, 60 binin üzerinde günlük vaka sayılarına ulaşıldı. Vefat sayıları artışa geçti. Tüm bu nedenler dolayısıyla kısmi kısıtlama kararları alındı. Son olarak 23-24-25 Nisan tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması ilan edildi. Üstelik Ramazan Bayramını da kapsayacak şekilde tam kapanma kararının çıkması bekleniyor. Koronavirüs tablosu olumsuz bir hal alırken milyonlarca öğretmen, öğrenci ve veli liselerde sınavların nasıl yapılacağını merak ediyor. Peki liselerde yüz yüze sınavlar ertelenecek mi?

2021 Liselerde Yüz Yüze Sınav Yapılacak Mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk milyonlarca öğretmen, öğrenci ve velinin merak ettiği soruları cevapladı. Özellikle de lise öğrencilerinin yüz yüze sınavlarına ilişkin konular merak ediliyordu. Bakan Selçuk salgın riskini ele alarak, riskin düşük seviyede olduğu yerlerde bile hiçbir konunun ihmal edilmediğini ve her durumu dikkate aldıklarını vurguladı. Özellikle de 3 Mayıs tarihinde yapılmasını planlanan sınavlarla ilgili düşüncelerini paylaştı. 3 Mayıs'taki sınavların akıbeti için Bilim Kurulu ve Kabine Toplantısını işaret etti. Bilim Kurulundan tavsiye niteliğinde karar çıkarsa sıanvların ertelenmesi konusunda hiç tereddüt etmeden gereğinin yapılacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlğının hiçbir şekilde ısrarcı olmadığını, beklentilerinin olmadığını ve buna haklarının olmadığını söyleyen Selçuk öğrenci öğretmen ve velilere verdikleri kıymeti vurguladı. Bundan sonra atılacak adımlarda tabloya bakılacağını, veriye bakılacağını ve bilime bakılacağını bu doğrultuda kararı gözden geçirileceklerini ve yeniden ele alacaklarını vurguladı.

Yorumlar (0)
18
açık