24 Haziran 2018 Seçimlerde Nerede Oy Kullanacağım?

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri için nerede oy kullanacağını bilmeyen vatandaşlar araştırma yapıyor. Peki 24 Haziran seçimlerinde nerede oy kullanılacağı nasıl öğrenilecek? 24 Haziran seçimlerinde nerede oy kullanacağım?

24 Haziran 2018 Seçimlerde Nerede Oy Kullanacağım?

Nerede oy kullanacağım? Hangi sandıkta oy vereceğim? Oy vermek için nereye gideceğim? Oy vereceğim adresi nasıl öğreneceğim. 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kalmasına rağmen milyonlarca kişi bu soruların cevabını araştırıyor. Peki seçmen sorgulama nasıl yapılır? 24 Haziran'da nerede oy vereceğim? İşte cevabı..

2018-2019 SEÇMEN SORGULAMA NASIL YAPILIR? 

Seçmen kağıdına sahip olan vatandaşlar nerede oy kullanacaklarını biliyor. Ancak seçmen kağıdına sahip olmayan kişiler nerede oy kullanacaklarını öğrenememiş olabilir. İşte bu durumda olan vatandaşların Yüksek Seçim Kurulu'nun resmi internet sitesi olan https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/ adrese girip nerede oy kullanacaklarını öğrenebilecekler. Vatandaşlar siteye girdikten sonra "nerede oy kullanacağım" sayfalarına girecek ve sandık bilgilerine ulaşabilecek. Yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlar ise seçmen sorgulama uygulamasının yurt dışı sayfasına girecekler ve oy verecekleri tarih ile adres bilgilerini sorgulayabilecekler.

2018 NEREDE OY KULLANACAĞIM?

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde nerede oy kullanacağını bilmeyen vatandaşlar "https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/" ve  "https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp" adreslerine girerek seçmen sorgulama işlemini gerçekleştirebilecekler.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 11:01
YORUM EKLE