3 Yüksekokul Kapatıldı! 4 Yeni Fakülte Kuruldu!

3 Yüksekokul Kapatıldı! 4 Yeni Fakülte Kuruldu! Binlerce öğrenciyi ilgilendiren Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

3 Yüksekokul Kapatıldı! 4 Yeni Fakülte Kuruldu!

3 Yüksekokul Kapatıldı! 4 Yeni Fakülte Kuruldu!

Türkiye'de hemen hemen her şehirde bir üniversite ve yüzlerce fakülte bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye'nin dört bir yanında yüksekokullar faaliyet göstermektedir. Türkiye'de kurulan üniversiteler ve açılan fakülteler son dönemde büyük tartışmalara konu olmaktadır. İşte o tartışmaları alevlendirebilecek yeni bir gelişme daha yaşandı.

Resmi Gazete'de yeni Cumhurbaşkanlığı kararı yayımlandı. Karara göre Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile Yalova Üniversitesi bünyesinde 4 yeni fakülte kurularak eğitim hayatına merhaba dedi. 4 yeni fakülte kurulurken Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi bünyesindeki 3 yüksekokul ise kapatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Cumhurbaşkanlığı kararı 25 Ocak 2019 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Karara göre BOlu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde önemli değişiklikler yaşandı. Üniversitede Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Turizm Fakültesi kuruldu. Ayrıca Yalova Üniversitesinde de Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Spor Bilimleri Fakültesi kuruldu.

3 Yüksekokul Kapatıldı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde faaliyet gösteren 3 yüksekokul kapatıldı. Bolu Sağlık Yüksekokulu, Kemal Demir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ile Bolu Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu kapatıldı.

O Fakültenin İsmi Değişti

Bir değişiklikte kritik fakültenin isminde yaşandı. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı faaliyet gösteren Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin adı değişti. Fakültenin yeni adı Mühendislik Fakültesi oldu.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 01:42
YORUM EKLE