AÖF Sınav Giriş Yeri Belgesi Nasıl ve Nereden Alınır?
AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? AÖF sınavları saat kaçta başlayacak? Yarın ve Pazar günü yapılacak olan AÖF final sınavlarının giriş yerleri öğrencilerin erişimine açıldı.Açıköğretim Fakültesi Güz Dönemi Dönem Sonu sınavları 13-14 Ocak tarihlerinde yapılacak. Peki adaylar sınavlara nerelerde girecek? Sınava girerken dikkat edilmesi gereken hususlar neler?

Açıköğretim Fakültesi Güz Dönemi Dönem Sonu sınavları 13-14 Ocak tarihlerinde yapılacak. Adaylar sıanvlara farklı oturumlarda tek seferde girecekler. Yarın yapılacak ilk oturum 9.30'da başlayacak.

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU

AÖF sınav giriş yerleri açıklandı. Adaylar 13-14 Ocak tarihinde sınava girecekleri sınav yerlerini sisteme öğrenci girişi yaparak sorgulayabiliyorlar.
AÖF sınavına girerken Nüfus cüzdanı ve Sınav Giriş Belgesi bulundurmak zorunlu.

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ SINAV YERLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF'TEN KİMLİK UYARISI

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim, İktisat ve  İşletme fakültelerinin güz dönem sonu sınavına girecek öğrencilerin nüfus cüzdanı  dışındaki kimliklerinin ibrasının geçersiz olacağı bildirildi. 

AÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

 "13-14 Ocak'ta gerçekleştirilecek sınava girecekler, fotoğraflı sınavı  giriş belgesinin dışında, fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus  cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik  kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve  bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C.  vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı  niteliğindeki resmi belgeyi yanlarında bulundurmalıdır. Sınava giriş amacıyla bu  belgeler kullanılabilir. Bunların dışındaki öğrenci kimlik kartı, sürücü  ehliyeti, baro kartı, mesleki kimlik kartları ve askeri kimlik belgesi geçerli  değildir. Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci  sınava alınmaz."

SINAVA GİRMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi

Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

Bunların dışındaki belgeler (sürücü belgesi, mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez.

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler.

Geçersiz Belgeler

Öğrenci Kimlik Kartı

Sürücü Belgesi (Ehliyet)

Mesleki Kimlik Kartları

Askeri Kimlik Belgesi

Baro Kartı

SINAVDA BUNLARA DİKKAT

Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.

Sınava girebilmeniz için gerekli olan "Sınav Giriş Belgesi" ve "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik" (Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.

Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.

Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.

Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.

Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.

Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.

Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları