Cep Telefonları Artık Kiralanabilecek! İşte Uygulamanın Detayları...

Cep telefonları artık kiralanabilecek! İşte uygulamanın detayları... Cep telefonları nasıl kiralanacak? Cep telefonumu kiralamak istiyorum ne yapmalıyım? İkinci el telefonlarının güvenlik riski oluşturması üzerine kritik bir çalışma hayata geçirilecek...

Cep Telefonları Artık Kiralanabilecek! İşte Uygulamanın Detayları...

Teknoloji hayatımızın tamamına etki etti. Hem geleceğimiz hem de geçmişimiz değişti. Televizyon bilgisayar ve son olarak cep telefonu ile birlikte artık yeni bir dünya düzenine girildi. Dünyada cep telefonu olmayan pek az kişi bulunmaktadır. Buna rağmen her yıl 10 milyon ile 15 milyon arasında cep telefonu satılmaktadır. GSM operatörleri de cep telefonlarını geri kazanmak için harekete geçti. 5 milyona yakın telefonun satıldığı ikinci el pazarını ilgilendiren önemli bir hamle geldi.

Artık Cep Telefonları Kiralanacak

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu yaptığı açıklama ile milyonları şaşırtmayı başardı. Terzioğlu günümüzde ikinci el telefon pazarının artık güven vermediğini ikinci el telefonların güvenlik riski taşıdığını söyledi. Bu kapsamda Türkiye'de faaliyet gösteren 3 operetörün bu konuda çalışma yaptığını açıkladı. Buna göre Türkiye'de telefon kiralama devri başlayacak. Böylece telefonlar güvenli bir şekilde pazarda hareketlilik yaşatacak. Vatandaş ikinci el telefon almak yerine telefon kiralayabilecek.

Telefon Kiralama Nasıl Olacak?

Telefon kiralama uygulaması oldukça çarpıcı bir şekilde işleyecek. Kullanılmış olan telefonlar önce yenilenecek. Bu aşamada güvenlik riskleri ortadan kaldırılacak ve problemler çözülecek. Ardından da bu telefonlar garanti kapsamına alınacak. Eski, kullanılmış telefonlar böylece yeniden kullanıma hazır olacak. Üstelik yapılan işlemler sayesinde güvenlik riski bulunmayacak. Türkiye'de önümüzdeki dönemde ikinci el telefon piyasasında oldukça hareketli anlar yaşanacak.

Cep Telefonu Kiralama Ekonomiye Katkı Sağlayacak

Turkkcel Genel Müdürü olarak görev yapan Kaan Terzioğlu uygulamanın ülke ekonomisine olumlu yönde katkı sağlayacağını söyledi. Bu uygulama sayesinde Türk ekonomisine 1 milyar Türk Lirası civarında katkı sağlanacak. Üstelik ikinci el kullanıma hazır hale getirilen yeni cihazlar ihraç edilebilecek. Böylece katma değer sağlanmış olacak.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

YORUM EKLE