DGS Endüstri Mühendisliği Taban Puanları 2017 2018
Dikey Geçiş Sınavı tercih sonuçları geçtiğimiz hafta belli oldu. DGS Endüstri Mühendisliği bölümü taban puanları kaç ile kapandı? 2017 DGS Endüstri Mühendisliği bölümde kaç kontenjan yer verildi? Odtü Endüstri Mühendisliği taban puanı kaçta kaldı? Bu ve benzeri soruların cevabını, DGS endüstri mühendisliği 2017 taban puanları yazımız içerisinde yer almaktadır.

DGS  tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. 2017 yılında Dikey Geçiş Sınavına giren adaylar içerisinde  227.023 adayın tercih işlemi yaptı ve  bu adaylar içerisinde 116 binden fazlası dört yıllık eğitim veren bir yüksekokul veya fakülteye dikey geçiş yapma hakkı kazandı. Yerleştirme sonuçlarıyla birlikte merak edilen konulardan bir tanesi de bölümlere ait taban puanlar oldu. Bu nedenle tercihini yap ailesi olarak 2018 DGS sınavına hazırlanacak olan arkadaşlarımız için 2017 DGS endüstri mühendisliği bölümü taban puanlarını tablo haline getirdik.

2017 DGS Endüstri Mühendisliği Kontenjanları

2017 Dikey Geçiş Sınavı sonrası endüstri mühendisliği bölümü için devlet ve vakıf üniversitelerinde toplam 593 kişilik kontenjan açıldı. Bu kontenjanlar içerisinde: Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi uzaktan eğitim ücretli programına 50 kişi, Sakarya Üniversitesi birinci ve ikinci öğretim olarak toplamda 20 kişi ve Kocaeli Teknik Üniversitesine birinci ve ikinci öğretim olarak toplamda 16 kişilik kontenjan açılmıştır. Kontenjanların yarısı devlet üniversiteleri için, diğer yarısı da vakıf üniversitelerine ayrılmıştır. 2018 yılında da kontenjan sayının çok fazla değişmeyeceği öngörülmektedir.

2017 DGS Endüstri Mühendisliği Taban Puanları Analizi

Dikey Geçiş Sınavında adayların en çok merak ettiği konu, üniversitelerin taban puanlarıdır. Endüstri Mühendisliği bölümlerinin taban puanları analizini yaparak bu konuda sizleri bu konuda bilgilendirmek istiyoruz. DGS endüstri mühendisliği bölümü taban puanları içerisinde en yüksek taban puanla kapatan üniversite 351,423 puanla kapatan Boğaziçi Üniversitesi olurken, en düşük taban puanla kapatan üniversiteler ise kontenjanları dolduramayan bazı özel üniversitelerin ücretli bölümleri olmuştur. Devlet üniversiteleri içerisinde en düşük puanla kapatan üniversite 265,924 puanla Aksaray Üniversitesi olurken, Odtü endüstri mühendisliği 332,559 puanda ve Gazi Üniversitesi endüstri mühendisliği programı 290,9 taban puanı ile kapatmıştır.  İşte sizler için hazırladığımız dgs endüstri mühendisliği taban puanları 2017 2018 .

Üniversite Tercihlerinde Bize Sormak İstedikleriniz İçin TIKLAYINIZ. 

Bizi Sürekli Takip Edebilmek İçin TIKLAYINIZ.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları