DGS İşletme Bölümü Taban Puanları 2017 2018
Dikey Geçiş Sınavı tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, 2018 DGS hazırlıkları başladı. Sonuçlarla birlikte en çok merak edilen konulardan biri üniversite taban puanları oldu. DGS 2017 işletme bölümüne kaç kişilik kontenjan açıldı ve üniversite taban puanları kaçta kaldı? Bu soruların cevabı için 2017 DGS işletme bölümü taban puanları yazımızı incelemelisiniz.

DGS  tercih sonuçları ÖSYM tarafından hafta içinde açıklandı. 2017 yılında Dikey Geçiş Sınavına giren adaylar içerisinde  227.023 adayın tercih işlemi yaptı. Bu adayların yarıdan az fazlası dört yıllık eğitim veren bir yüksekokul veya fakülteye dikey geçiş yapma hakkı kazandı. Yerleştirme sonuçlarıyla birlikte merak edilen konulardan bir tanesi de bölümlere ait üniversite taban puanları oldu. Bu nedenle tercihini yap ailesi olarak 2018 DGS sınavına hazırlanacak olan arkadaşlarımız için 2017 DGS işletme bölümü taban puanlarını tablo haline getirdik.

2017 DGS İşletme Bölümü Kontenjanları

2017 Dikey Geçiş Sınavı sonrası işletme bölümü en fazla kontenjan ayrılan bölüm oldu. İşletme bölümü için devlet ve vakıf üniversitelerinde toplam 21.311 kontenjana yer verildi. Neredeyse tüm dgs kontenjanın %17'sine denk geliyor. Bu kontenjanlar içerisinde: Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Açıköğretim işletme bölümüne 20.000 kontenjan ayrıldı. İstanbul Üniversitesinin çeşitli fakültelerine toplamda 28 kişi ve Dumlupınar Üniversitesinin birinci ve ikinci öğretim programlarına toplamda 28 kişilik kontenjan verilmiştir. 2018 yılı içinde kontenjanlar da artış olacaktır. Yüz binlerce mezun veren işletme bölümünü tercih ederken iyi düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

2017 İşletme Bölümü Taban Puanları Analizi

Dikey Geçiş Sınavında adayların en çok merak ettiği konu, üniversitelerin kaç puanda kaldığıdır. İşletme bölümlerinin taban puanları analizini yaparak bu konuda sizleri bilgilendirmek istiyoruz. DGS işletme bölümü taban puanları içerisinde en yüksek taban puanla kapatan üniversite 327,94 puanla kapatan Boğaziçi Üniversitesi olurken, en düşük taban puanla kapatan üniversite ise Kıbrıs Amerikan Üniversitesi tam ücretli programı olmuştur. Devlet üniversiteleri içerisinde en düşük puanla kapatan üniversite 190,083 puanla kapatan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim programı olurken, Galatasaray işletme 312,082 puanda ve Odtü işletme bölümü de 296,8 taban puanı ile kapatmıştır.  İşte sizler için hazırladığımız dgs işletme bölümü taban puanları 2017 2018 .

Üniversite Tercihlerinde Bize Sormak İstedikleriniz İçin TIKLAYINIZ. 

Bizi Sürekli Takip Edebilmek İçin TIKLAYINIZ.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları