DGS Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Taban Puanları 2017 2018
Dikey Geçiş Sınavı tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, 2018 DGS çalışmaları başladı. Sonuçlarla birlikte en çok merak edilen konulardan biri üniversite taban puanları oldu. DGS 2017 siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümüne kaç kişilik kontenjan açıldı ve üniversite taban puanları kaç puanda kaldı? Bu soruların cevabı için 2017 DGS siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü taban puanları tablosunu incelemelisiniz.

86DGS  tercih sonuçları ÖSYM tarafından hafta içinde açıklandı. 2017 yılında Dikey Geçiş Sınavına giren adaylar içerisinde  227.023 adayın tercih işleminde bulundu. Bunlardan 116.710 aday  dört yıllık eğitim veren bir yüksekokul veya fakülteye dikey geçiş yapma hakkı elde etti. Yerleştirme sonuçlarıyla birlikte merak edilen konulardan bir tanesi de bölümlere ait üniversite taban puanları oldu. Bu nedenle tercihini yap ailesi olarak 2018 DGS sınavına hazırlanacak olan arkadaşlarımız için 2017 DGS siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü taban puanlarını göstermek istiyoruz.

2017 DGS Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Kontenjanları

2017 Dikey Geçiş Sınavı sonrası siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü en fazla kontenjan ayrılan bölümlerden biri oldu. Üniversitelerdeki Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile Kamu Yönetimi bölümlerine devlet ve vakıf üniversitelerinde toplam 10.502 kontenjana ayrıldı. Bu kontenjanlar içerisinde: Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Açıköğretim kamu yönetimi bölümüne 10.000 kontenjan ayrıldı. İstanbul Siyasal Bilgiler Fakültesinde 4 ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesine de 2 kişilik kontenjan açıldı. Gazi Üniversitesinde de 5 kişilik kontenjana yer verildi. 2018 yılı içinde kontenjan artışı çok fazla olmayacaktır. 

2017 DGS Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Taban Puanları Analizi

Dikey Geçiş Sınavında adayların en çok merak ettiği konu, üniversitelerin taban puanlarıdır. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile Kamu Yönetimi bölümlerinin taban puanları analizini yaparak bu konuda sizleri bilgi vermek istiyoruz. DGS siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü taban puanları içerisinde en yüksek taban puanla kapatan üniversite 286,38 taban puanla kapatan Odtü olurken, en düşük taban puanla kapatan üniversite ise Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi tam ücretli programı olmuştur. Devlet üniversiteleri içerisinde en düşük puanla kapatan üniversite 212,1 puanla kapatan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim programı olurken, Ankara Siyasal Kamu 284,83 puanda ve İstanbul Siyasal Kamu bölümü de 276,68 taban puanda kalmıştır.  İşte sizler için hazırladığımız Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile Kamu Yönetimi bölümlerinin taban puanları 2017 2018 .

Üniversite Tercihlerinde Bize Sormak İstedikleriniz İçin TIKLAYINIZ. 

Bizi Sürekli Takip Edebilmek İçin TIKLAYINIZ.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları