Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli 9.500 Personel Kontenjanı
Diyanet İşleri Başkanlığı 9.500 sözleşmeli personel alımı yapacak. Diyanet İşleri Başkanlığı, 9.500 kişilik bu alımda Sözleşmeli Kur'an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım ataması yapacak. Diyanet İşleri Başkanlığı Sözper 2017/2 alımına ait kontenjan tablosunu yazımız devamında bulabilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 9.500 sözleşmeli personel alım ilanına çıktı. Diyanet İşleri Başkanlığı bu alımda üç farklı kadro için alım yapacak. Sözleşmeli Kur'an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım olarak alım yapacak Diyanet İşleri Başkanlığı, her bir kadro için 3 katı kadar adayı sözlü mülakat sınavına yapacak. Diyanet İşleri Başkanlığı, resmi sitesinde yer alan ilanda detaylarını bulabileceğiniz 2017/2 alımlarında her bir branş için kaç kişilik kontenjan verildiğini ve bunlara ait detayları yazımız devamında bulabilirsiniz.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI SÖZPER 2017/2 ATAMALARI BAŞVURU ŞARTLARI

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6, 7 ve 8 inci bentlerinde belirtilen şartları taşıyor olmak,
  2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşıyor olmak,
  3. İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Önlisans veya İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak, (Müezzin-kayyım unvanına başvuracak lise mezunları için hafızlık belgesine sahip olmak)
  4. Lisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP124; Önlisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP123; Ortaöğretim mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP122 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak,
  5. Başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak.
  6. Kuran kursu öğreticiliği için bayan olmak.
  7. Hafız olmak. (+Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için),
  8. Halen Başkanlığımız teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak,
  • Her aday sadece bir unvan grubu için sınava müracaat edebilecektir.
  • Sözleşmeli bir pozisyonda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Sözper 2017/2 Kontenjan Tablosu

Diyanet İşleri Başkanlığı, 4-B Sözleşmeli Kur'an Kursu Öğreticisi olarak 3.000 kişi, 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip olarak 6.000 kişi ve 4-B Sözleşmeli Müezzin-Kayyım olarak 500 kişi olmak üzere 9.500 kişilik sözleşmeli personel ataması yapacak. Bu kontenjanın 3.170 adeti İlahiyat Fakültesi mezunlarına verilmiştir. Sözleşmeli personel atamaları için 3 katı kadar aday mülakata alınacaktır. İşte, sizler için hazırladığımız tablo.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları