Emekli Aylığı Promosyonları İçin Bir İmza Daha

Emekli Aylığı Promosyonları İçin Bir İmza Daha

Emekli Aylığı Promosyonları İçin Bir İmza Daha

PTT emekli aylığı promosyonları için SGK ile anlaşma imzaladı!

Yaklaşık 11,5 milyon emekliyi doğrudan ilgilendiren banka promosyonu konusu, gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Başbakan Binali Yıldırım tarafından verilecek rakamların açıklanmasıyla netleşen süreç, 1 Şubat'ta SGK ile Ziraat Bankası arasında ilk protokolün imzalanmasıyla somut nitelik kazanmıştı.

Emeklilerin yaklaşık yüzde 39,2'sinin aylık aldığı Ziraat Bankası ile başlayan protokol sürecine, sırasıyla İş Bankası ve Garanti Bankası'nın da dahil olmasıyla emeklilerin yüzde 50'si otomatik olarak promosyon kapsamına girmiş oldu.

Bu bankaların ardından SGK'nın kapısını çalan Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, QNB Finansbank, ING Bank, Yapı ve Kredi Bankası ile burgan bank da emekliye promosyon vermek taahhütüyle protokol imzaladı.

İmzalanan protokollerle yaklaşık 11,5 milyon emeklinin yüzde 80'i aylık aldıkları bankaların sürece dahil olmasıyla otomatik olarak promosyon kapsamına girmiş oldu.

Son olarak, yaklaşık 1 milyon 340 bin emeklinin aylığını aldığı PTT'de bugün anlaşmaya imza attı.  Böylece promosyon emeklilerin yüzde 90'ını kapsamış durumda.

Aylık aldığı banka SGK ile henüz protokol imzalamadığı için promosyonun kapsamına girmeyen emeklilerin yüzde 10'luk bölümü ise aylıklarını protokol imzalayan bankalara taşımaları halinde promosyon imkanından yararlanacaklar.

EMEKLİLER NE KADAR PROMOSYON ALACAK? PROMOSYON ÖDEMELERİ NE ZAMAN?

Emekliye 3 yıllık promosyonun tek seferde verilmesi planlanıyor.  İlk ödemelerin ise mart ayı içerisinde yapılması hedefleniyor.

Promosyonlar maaş miktarına göre değişecek:

Maaşı 1000 TL'den az olanlar için; 300 TL

Maaşı 1000 TL-2000 TL olanlar için; 375 TL

Maaşı 2000 TL'den fazla olanlar için; 450 TL

Dul ve yetimler de emekli aylığı promosyonundan yararlanabilecek. Vefat eden emeklilerin hak sahipleri yani eş ve çocukları, kendilerine bağlanan maaşa göre belirlenen promosyon tutarını alacak.

EMEKLİ AYLIĞI PROMOSYONLARINDAN FAYDALANMAK İÇİN HANGİ ŞARTLAR GEREKLİ? 

Emekli aylığı promosyonları için; aktif 2 adet otomatik ödeme talimatı ile birlikte, kredili mevduat hesabı veya kredi kartı ürünlerinden birinin olması gerekiyor.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUMUMUZA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 21:59
YORUM EKLE