Erdoğan, Putin ve Trump İle Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Trump ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile peşe peşe görüşmeler yaptı. Görüşmelerin ardından açıklamalar geldi.

Erdoğan, Putin ve Trump İle Görüştü

Erdoğan ABD Başkanı Trump ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefonda görüştü. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada iki liderin Katar sorununu konuştuğu dile getirildi. Kremlin'den yapılan açıklamada ise Erdoğan ve Putin'in Suriye konusunu ele aldığı belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin'le G -20 Zirvesi'nde yüz yüze görüşme kararı aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı  Donald Trump arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, Katar ekseninde yaşanan  gerilim hakkında görüş teatisinde bulunulduğu belirtilerek, gerilimin bir an önce  düşürülmesinin, sorunların müzakerelerle halledilmesinin, bölgenin güvenliği ve  istikrarı açısından önemli olduğunun vurgulandığı bildirildi. 

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre,  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasında telefon görüşmesi  gerçekleşti.

Savunma sanayii ve ekonomi alanında ikili ilişkilerin ele alındığı  görüşmede, körfezde Katar ekseninde yaşanan gerilim hakkında da görüş teatisinde  bulunuldu.

Görüşmede, gerilimin bir an önce düşürülmesinin, sorunların  müzakerelerle halledilmesinin, bölgenin güvenliği ve istikrarı açısından da  önemli olduğu vurgulandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme vesilesiyle PKK, FETÖ ve IŞİD dahil  terörün her türüne karşı çıkmanın önemine dikkati çekti.

İki lider, terörizmle mücadelede iş birliğinin daha da güçlendirilmesi  ve terörün finansmanının önlenmesi hususlarında da mutabık kaldı.

ERDOĞAN PUTİN İLE GÖRÜŞTÜ 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet  Başkanı Vladimir Putin, Suriye meselesinin çözümüne yönelik iş birliğinin önemini  vurguladı, Astana görüşmelerine değindi, G-20 Zirvesi'nde yüz yüze görüşme  konusunda mutabık kaldı. 

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile bugün bir telefon görüşmesi  gerçekleştirdi.

Görüşmede, Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Suriye'deki son gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Suriye  meselesinin çözümüne yönelik iş birliğinin önemine dikkati çeken iki lider,  Astana görüşmelerine değindi.

Erdoğan ve Putin, Hamburg'ta düzenlencek G-20 Zirvesi'nde yüz yüze  görüşme konusunda mutabık kaldı.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUMUMUZU ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ. 


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 13:15
YORUM EKLE