EYOF Katılımcıları Memnun Etti

EYOF Katılımcıları Memnun Etti

EYOF Katılımcıları Memnun Etti

Erzurum'un ev sahipliğinde düzenlenen ve 34 ülkeden 675 sporcunun mücadele ettiği EYOF 2017'nin organizasyonu, katılımcıları memnun etti.

Erzurum'un ev sahipliğini yaptığı 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali, (EYOF 2017)  katılan sporcu ve katılımcıları memnun etti.

Toplam 34 ülkeden 675 sporcunun katılımıyla Türkiye'de ilk kez yapılan EYOF'un kış organizasyonu, çekişmeli mücadelelerin yanı sıra renkli görüntülere de sahne oldu.

Organizasyona ilgi gösteren vatandaşlar, müsabakaların düzenlendiği salon ve pistlere giderek sporculara destek olmaya çalıştı. Türk halkının ilgisiyle karşılaşan Avrupalı sporcuların ve yetkililerin memnuniyeti, açıklamalarına da yansıdı.

Büyükelçi Faber: "Güvenlik yönünden problem yaşamadık"

Lüksemburg'un Ankara Büyükelçisi Georges Faber, Erzurum'un çok güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptığına işaret ederek, tesis anlamında kentteki buz salonlarına hayran kaldıklarını söyledi.

Türkiye'nin son zamanlarda terör nedeniyle zor günler geçirdiğini dile getiren Faber, "Terör, tüm ülkelerin problemi. Avrupa Birliği (AB) ülkeleri olarak terörle mücadelede Türkiye'nin yanındayız. Türkiye'ye terör olaylarını hiç düşünmeden geldik ve güvenlik yönünden hiçbir problem yaşamadık. Türkiye gereken misafirperverliği gösterdi." diye konuştu.

Büyük Britanyalı Krahelski: "Çok memnun kaldık"

Büyük Britanyalı kayakçı Alicja Krahelski, Türkiye'nin, organizasyona başarıyla ev sahipliği yaptığını dile getirdi.

EYOF için geniş güvenlik önlemleri alındığını gördüklerini ifade eden Krahelski, "Her şey zamanında yapıldı. Çok memnun kaldık. Buradaki her şeyi çok sevdik. Alp disiplini ve buz hokeyi başta olmak üzere tüm yarışmaları izlemekten keyif aldık. Herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

Aynı ülkeden Ryan Brown ise EYOF'a büyük beklentilerle geldiklerini ve gördükleri ilgi karşısında memnun kaldıklarını anlattı.

Türkleri çok sevdiklerini aktaran Brown, "Oldukça sıcakkanlılar. Sadece Türkiye'den değil diğer ülkelerden de arkadaşlar edindim. Burada olmaktan çok mutluyum. Yemekleri çok beğendim. Bulunduğumuz otel ve kaldığımız yerde çok güzel yemekler yedik." ifadelerini kullandı.

Rus Kuskova: "Hiçbir problem yaşamadık"

Kayaklı koşuda altın madalya kazanan Rus sporcu Kristina Kuskova, "Burada olduğum için çok mutluyum. Birinci olmaktan gurur duydum." dedi.

Türkiye ve Erzurum'u çok sevdiklerini söyleyen Kuskova, "Türkiye'de bu yarışların olması ve Türkiye'nin misafirperverliğinden dolayı çok mutlu oldum. Tesisler, hava ve buradaki atmosfer çok güzel. Hiçbir problem yaşamadık. Her şey için çok teşekkür ediyorum. Türk insanı çok iyi dost ve arkadaş canlısı. Türkiye’yi ve Erzurum'u çok sevdik ve beğendik." şeklinde konuştu.

Fransız sporcu Juri Roux Laurence de organizasyonda Türk yetkililerin büyük desteğini aldıklarını vurguladı. Kentteki tesislerin çok güzel olduğunu aktaran Laurence, "Türkiye'de kayak daha heyecan verici. Organizasyonda özelikle gönüllü çalışan arkadaşlar çok ilgiliydiler. Erzurum'a ve Türkiye'ye çok teşekkür ederiz, gerçekten çok iyi bir misafirperverlik gördük." değerlendirmesinde bulundu. 

Vali Azizoğlu: "Erzurum'dan dünyaya güzel bir selam oldu"

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu da EYOF 2017'nin başarılı bir şekilde tamamlandığını söyledi.

Katılımcıların çok memnun kaldığını aktaran Azizoğlu, "Yarışmalarımız çok güzel ortamda, dostane, kardeşçe geçti. Erzurum'dan dünyaya güzel bir selam oldu. Misafirlerimiz çok memnun. Hava şartları da çok güzeldi. Misafirlerimizin da güzel anılarla Erzurum'dan ayrılacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: TRT HABER

KONUYLA İLGİLİ BİR ÖNCEKİ HABERİMİZ: EYOF 2017'den Görkemli Açılış

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUMUMUZA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2017, 14:24
YORUM EKLE