Halk Eğitim Merkezi Çalışma Saatleri 2020

Halk Eğitim Merkezi Çalışma Saatleri 2020 Halk Eğitim Merkezi çalışma saatleri 2019 nasıl? Halk Eğitim Merkezi nedir? Ne demek? Halk Eğitim Merkezinde ne yapılır? Halk Eğitim Merkezi hafta sonu, bayramda ve resmi tatillerde açık mı?

HABER 22.09.2019, 17:27
Halk Eğitim Merkezi Çalışma Saatleri 2020

Dünyadaki en önemli konu eğitim meselesidir. Her yıl tonlarca para eğitime aktarılmaktadır. Devletler bütçelerinde eğitime büyük yer ayırmaktadır. Hatta günümüzd eğitim bir endüstri haline gelmiştir. Ancak tüm çabalara rağmen eğitime verilen destek zaman zaman bazı bölgelerde yetersiz kalabilmektedir. Hele de okul çağı geçen, maddi imkansızlıklarla boğuşan veya ekonomik sıkıntılar yaşayan insanları eğitimle buluşturmak önem kazanmaktaktadır. Bu noktada karşımıza farklı bir uygulama olan "Halk Eğitim Merkezi" uygulaması çıkmaktadır. Halk Eğitim Uygulaması Türkiye'de son yıllarda gittikçe yaygınlaşmış ve binlerce vatandaşın hayatına dokunur hale gelmiştir. Bu merkezlerde yemek, spor, sanat, gezi vb. kültürel faaliyetler düzenlenmekte, kurslar açılmaktadır. Böylece 7'den 70'e binlerce kişi bu merkezlere akın etmektedir. Ayrıca okuma yazma kursları, okul ve eğitim destekleyici uygulamalar sayesinde ailelerin dikkatini çekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullardan ayrı olarak okul dışında kalan insanlara hitap eden bu kurslarla ilgili pek çok konu merak edilmekte ve pek çok soru sorulmaktadır. Peki Halk Eğitim Merkezi nedir? Ne demek? Halk Eğitim Merkezi ne işe yarar? Nasıl girilir? Halk Eğitim Merkezi çalışma saatleri 2020 nasıl? Halk Eğitim Merkezleri bayramda açık mı? Hafta sonu açık mı?

Halk Eğitim Merkezi Nedir? Ne Demek?

Halk Eğitim Merkezleri, Halk Eğitim Kurs Merkezleri olarak da bilinmektedir ve kısaltılmış hali 'HEM'dir. Bu merkezler toplumdaki eğitim eksikliğini gidermek, okuldan farklı nedenlerden dolayı (yaş, para, hastalık, iş vb.) insanların eğitim ihtiyaçlarını gidermek, toplumun kültürel ve sanatsal yönünü geliştirmek ve bu açıdan kalkındırmaktır. Türkiye'de vatandaşlara okul dışında eğitim, kendini geliştirme, kültürel faaliyet imkanı sunan ve ülke çapında faaliyet gösteren merkezler oldukça önemli bir konumdadır. Bu merkezler okuma yazma, matematik, türkçe vb. derslerle ilgili eğitim vermektedir. Böylece binlerce hatta yüz binlerce kişi okuma yazma öğrenmiş ve eğitim seviyelerini yükseltmiştir. Ayrıca okula giden, okulu bırakan, okula gitmek isteyen kişiler de bu merkezlerin açtığı programlardan faydalanabilmektedir. Bu merkezler faaliyet gösterdikleri bölgedeki en büyük ihtiyaçlara cevap vermektedir. Bazı merkezlerin programları teknik anlamda zenginken bazıları sosyal bazıları ise kültürel açıdan program ve kurslar açar. Yabancı dil kursları, gitar kursu, geziler, tiyatro, eğitim dersleri bu kurslara örnektir. Bu merkezlerde verilen eğitimler, açılan program ve kurslar hakkında en kapsamlı bilgiyi merkezlere giderek alabilirsiniz.

Halk Eğitim Merkezi Çalışma Saatleri 2019

Türkiye'nin 81 ilinde yüzlerce ilçesinde ve pek çok beldesinde Halk Eğitim Merkezleri faaliyet göstermektedir. Bu merkezlerden ve merkezin açtığı kurslar ve programlardan binlerce vatandaş faydalanmaktadır. Özellikle ev hanımları, yaşlılar, okuldan uzak kalanlar veya okul eğitimini pekiştirmek isteyenler, yaz tatilindeki çalışan ve öğrenciler için bu merkezlerin yürüttüğü faaliyetler oldukça önemlidir. Bu nedenle Halk Eğitim Merkezlerinin çalışma saatleri merak edilmektedir. Bu merkezler 2019 yılında hafta içi 5 gün boyunca sabah 08.30'da açılmaktadır ve 17.30'a kadar hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca merkezler öğlen vakti 12.30-13.30 saatleri arasında 1 saatlik öğle molası olmaktadır. Öğle arasında merkez hizmet vermemektedir.

Türkiye'de Halk Eğitim Merkezi Çalışma Saatleri: 08.30-17.30 (12.30-13.30 öğle arası)

Halk Eğitim Merkezi Çalışma Saatleri 2020

Halk Eğitim Merkezi geçmiş yıllarda ve 2019'da olduğu gibi 2020 yılında da faaliyetlerini tüm ülkede sürdürecek. Türkiye'nin tüm şehirlerindeki ve yüzlerce ilçesindeki bu merkezlerin çalışma saatleri 2020 yılında değişmeyecek. Vatandaşlar hafta içi olmak üzere 5 gün boyunca sabah 08.30 itibariyle merkezlere gidebilecek ve akşam 17.30'a kadar hizmet almaya devam edecek. Ayrıca bu merkezlerde 12.30 ve 13.30 arasında 1 saatlik öğle molası olacağı da unutulmamalıdır. Ayrıca bu merkezlerde verilecek eğitimlerin, açılacak kursların saatleri de önemlidir. İlgilendiğiniz veya kayıt olduğunuz kursların olduğu saatlere dikkat etmeniz oldukça faydalı olacaktır.

Halk Eğitim Merkezi çalışma saatleri 2020: 08.30-17.30 (12.30-13.30 arası öğle saati)

Halk Eğitim Merkezi Hafta Sonu Açık Mı?

Merkezler hafta içi toplam 5 gün sabah 08.30 ile akşam 17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günlerinde kurs, ders, ve hizmet takvimine göre her gün farklı bir planlama bulunmaktadır. Hafta içi merkezlere giderek hizmetlerden faydalanan vatandaşlar ise doğal olarak merkezlerin hafta sonu açık olup olmadığını merak etmektedir. Cumartesi ve pazar günlerinde halk eğitim merkezlerinin açık mı yoksa kapalı mı olduğunu merak eden vatandaşlar araştırma yapmaktadır. Halk eğitim merkezlerinde kayıt  büroları hafta sonu kapalıdır. Ancak hafta sonu kurs programları devam ettiği için merkezler açıktır.

Halk Eğitim Merkezi Bayramda ve Resmi Tatillerde Açık Mı?

Merkezler kurban bayramı ve ramazan bayramında kapalıdır. Merkezde çalışan personeller de bayram izninde olduğu için kurslar hizmet vermez. Ancak arefe günlerinde merkezler hizmet vermeye devam etmektedir. 1 Mayıs, 1 Ocak, 30 Ağustos, 29 Ekim, 23 Nisan ve 19 Mayıs ile 15 Temmuz gibi resmi tatil ilan edilen günlerde de halk eğitim merkezleri hizmet vermemektedir. Yani resmi tatillerde bu merkezler kapalıdır.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar (3)
Pembe 2 yıl önce
İyi kurs
Süleyman Barut 2 yıl önce
Kar tatillerinde kurs ogretmenin ek dersi kesilir mi
Elifceee 10 ay önce
Sömestr da kurslar devam ediyor mu. Kurs verilecek mi
13
parçalı bulutlu