Halkbank 1000 Kişiyi İşe Alacak

Halkbank 1000 Kişiyi İşe Alacak

Halkbank 1000 Kişiyi İşe Alacak

Halkbank, 2017 yılının ilk çeyrek sonunda 1000 yeni personelin işe alımını tamamlayacak. Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu bankacılık sektörünün istihdam kapasitesinin azaldığına dikkat çekti. Ali Fuat Taşkesenoğlu cesur adımlar atarak gençleşmeye devam edeceklerini belirtti.

Halkbank önemli bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre Halkbank, İç Kontrolör Yardımcılığı, Uzman Yardımcılığı, Bilişim Teknolojileri Uzman Yardımcılığı ve Servis Görevlisi unvanlarından oluşan bin kişilik işe alım işlemlerini tamamlayacak. 2016 yılının Kasım ayında gerçekleştirilen uzman yardımcılığı sınavlarından sonra mülakatları başarı ile tamamlayan 500 Uzman Yardımcısı Halkbank'ta işe başladı. Ayrıca gerçekleştirilen diğer Halkbank sınavlarında başarılı olan adaylar da 2017 yılının ilk çeyreğinin sonunda iş başı yapacak.

 

HALKBANK GENEL MÜDÜRÜ TAŞKESENLİOĞLU: ''GENÇLEŞMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ''

Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu bankacılık sektörünün istihdam kapasitesinin düştüğünü fakat Halkbank'ın işe alımlara devam ederek fark yarattığını söyledi. Halkbank kadrolarını gençleştirmeye çalıştıklarını ve bu konuda oldukça özen göstererek hareket ettiklerini belirten Taşkesenlioğlu personellerini en verimli şekilde değerlendirebilmek için bu yıl Kişilik Envanter Testinin uygulamaya alındığını söyledi. Grup mülakatları yapılarak gerçekleştirilen işe alım sürecinin genel müdür yardımcıları tarafından takip edildiğini söyleyen Taşkesenlioğlu, Halkbank'ta sıcak ve samimi bir ortam yaşandığının altını çizdi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 17:56
YORUM EKLE