Hizmetli olmak için KPSS şartı

Hizmetli olmak için KPSS şartı

Hizmetli olmak için KPSS şartı

KPSS sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Sonuçlar kadar dikkat çeken bir diğer husus ise Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesine alınacak 5 hizmetli kadrosu için KPSS Önlisans şartı konulmasıydı.

Geçtiğimiz günlerde KPSS sonuçları açıklandı. ÖSYM 21 Aralık 2016 tarihinde tercih listelerini ve kurum-kuruluşlardaki boş kadroları açıkladı. Kılavuzda yer alan KPSS şartı kafaları karıştırdı. ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan kamuda memurluk - devlet memurluğu tercih listelerinde Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi bünyesinde çalışmak üzere alınacak hizmetli kadrosu ise görenleri şaşırttı ve dikkatleri üzerine çekti. ÖSYM'nin açıkladı tercih listelerinde 290340001  kodlu / kod numaralı kurum ve kuruluşlardaki açık pozisyonlarda Ankara şehir merkezinde işe alınacak hizmetli kadrosu için aranan/istenen nitelikler olarak '' Herhangi bir önlisans programından mezun olmak ve güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması'' ifadeleri yer buldu.


ARANAN NİTELİĞE TEPKİ 

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı hizmetli kadrosu için istenen önlisans şartı, sosyal medyada büyük bir tartışmaya neden oldu. Hizmetli kadroları için 2 yıllık üniversite mezuniyeti şartı kafaları karıştırdı. Kamu kurum ve kuruluşlarında hizmetli kadroları için önlisans şartı bundan sonra hep aranacak mı soruları sorulmaya başlandı.

SORU, BİLGİ PAYLAŞIMI VE GERİ KALANA HER ŞEY İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 23:55
YORUM EKLE