İçişleri Büro Personeli Maaşları ve Ek Gelirleri 2017

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli büro personeli maaşları ne kadardır? Büro personeli ne kadar maaş alacak? Sözleşmeli büro memurları için ek ödeme olacak mı? Büro memurları fazla çalışma ücreti alabilir mi? Büro personeli bir ayda ne kadar fazla çalışma yapabilir? Sözleşmeli büro personeli maaşları ve ek gelirleri 2017 yazımızda konuyla ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

HABER 11.05.2017, 22:15 15.12.2018, 21:59
İçişleri Büro Personeli Maaşları ve Ek Gelirleri 2017

İçişleri Bakanlığı, lisans mezunları içerisinden 928 ve önlisans mezunları içerisinden de 617 kişi olmak üzere toplamda 1.545 kişilik büro personeli alım ilanına çıktı. Sözlü mülakat sınavı ile 4 katı kadar adayı dahil edecek bakanlıkta en çok merak edilen konu: Sözleşmeli büro personelinin maaşları ve ek gelirlerinin 2017 yılında ne kadar olacağı yönünde oldu. Biz de tercihiniyap.net olarak bu konuda akıllardaki soru işaretlerine çözüm olması noktasında yazımızı kaleme alıyoruz. 

BÜRO PERSONELİ MAAŞLARI 2017 

İçişleri Bakanlığı teşkilatında yer alan valilik veya nüfus  müdürlüğünde görev alan büro personelleri gelen olarak görevleri: Nüfus dairesinde kimlik yenilenmesi, kayıp işlemleri ve aile nüfus kayıt örneğinin çıkarılması şeklindedir.

İçişleri Bakanlığı büro personeli valilik bünyesinde yapılması gereken evrak işleri, arşiv işleri, kayıt tutulması, evrakların sanal ortama aktarılması işlerini yapan kişilerdir. Peki, 1545 kişilik sözleşmeli personel olarak alınacak büro personellerinin maaşları ne kadar olacaktır? 

İlan metninde alınacak olan büro personelinin brüt maaşının 2.158 TL olacağı yazılmaktadır. Bu paradan kesintiler düşüldüğünde bir kişiye olan net getirisi 1.675 TL civarında olacaktır. Kısaca, belirtilen ilan metnine göre " İçişleri Bakanlığı Büro Personeli Net Maaşı 1.675 TL " civarında olacaktır.  Asgari ücretin dahi 1.400 TL'nin üzerinde olduğu günümüzde kamu personeli olarak çalıştırılacak olan büro personelinin aldığı bu maaşların üzerine ek gelir olacak mıdır? Lisans ve önlisans mezunlarının KPSS puanı ile sözlü sınav sonucu hak kazanacakları bu meslek için diğer ek ödemeler nelerdir?

BÜRO PERSONELİ EK GELİRLERİ 2017

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen memurlar ile sözleşmeli personel için fazla çalışma yapan personele " her bir saat ücreti olarak 9,15 TL " ödeme yapılacaktır. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nce 81 il Valiliği’ne gönderilen 07.02.2017 tarih ve 19372 yazıda; “07.02.2017 tarihinden itibaren 6 ay süre ile " ayda 50 saati geçmemek üzere " hafta içlerinde ve hafta sonlarında fazla mesai yapılmasını, özellikle nüfus yoğunluğunun ve müracaatın fazla olduğu il ve ilçe müdürlüklerinin saat 19:00’a kadar açık bulundurulması kararı alınmıştır. Buradan da anlaşılacağı üzere, nüfus müdürlüklerinde ayda 50 saatlik fazla çalışma yapan bir personel toplamda 457,5 TL mesai ücretine hak kazanabilecektir. 

BÜRO PERSONELİ TOPLAM GELİRİ NE KADAR OLACAK?

Bu iki kalemi bir araya getirdiğimizde sözleşmeli büro personelinin aylık eline geçecek toplam para miktarı: " 2.132,5 TL "civarında olacaktır.  Bu maaşla birlikte 2011 yılında, 375 sayılı KHK'ya ek bir madde konularak sözleşmeli personele aile yardımı ödenmesi öngörülmüştür. 

Meslek hakkında sormak istediklerinizi FORUM sayfamızdan bizlere sorabilirsiniz.

2017 İçişleri Bakanlığı Büro Personeli Kontenjan tablosu TIKLAYINIZ.


Yorumlar (0)
16
az bulutlu