İmam Hatip Lisesi mezunları iş imkanları, hangi kurumlara atanabilir?

İmam Hatip Lisesi mezunları iş imkanları, hangi kurumlara atanabilir?

İmam Hatip Lisesi mezunları iş imkanları, hangi kurumlara atanabilir?

İmam Hatip Lisesi Mezunları KPSS'de Nereleri Tercih Edebilir 2016? İmam Hatip Lisesi Mezunları İş İmkanları Nelerdir? İmam Hatip Lisesi mezunları kaç puanla, hangi kurumlara atanabilir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı Ortaöğretim (Lise ve dengi okullar) mezunları için yapılarak geçtiğimiz günlerde sınav sonuçları açıklandı. 3.287.124 adayın puanının açıklandığı sınavda, adayların merakla beklediği soru: aldıkları puanla bir kamu kurum veya kuruluşuna personel olarak atanıp atanamayacakları yönünde oldu. Merkezi yerleştirmelerde atama yapılacak kadro saysının her geçen yıl azalarak devam etmesi adaylar üzerindeki endişeyi arttıran etmen olarak ön plana çıkıyor. 

Bir hafta sonra gelecek kılavuzdaki ortaöğretim okullarından mezun olanlara yönelik açılacak kadro sayısının merakla beklendiği şu süreçte, Tercihini Yap! ailesi olarak İmam Hatip Lisesi mezunlarına yönelik kadroları inceliyoruz.İmam Hatip Lisesi mezunlarının merkezi yerleştirmelere göre atanma durumları nedir? 

Merkezi atamalarda İHL mezunlarına yönelik özel kadrolar açılıyor mu? Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet Vakfı gibi kurumlarda açıktan atama yapılan kadrolar nelerdir? Bu kadroların başvuru şartları nelerdir? Kurumların açıktan alımlarında son yapılan mülakat sınavlarında taban puanlar nedir? Mülakatlara kaç kişi katılabiliyor? Bu gibi soruları İmam Hatip Lisesi mezunlarının tamamının merak ettiğini biliyoruz. Bizde sorumluluğumuz ve misyonumuz gereği İHL mezunlarının tercihlerini kolaylaştırmak adına bu çalışmayı sizlere sunuyoruz.Değerlendirmeler, sorularınız ve bilgi paylaşımı için TIKLAYINIZ


Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 11:51
YORUM EKLE