Instagram 'Bana Soru Sor' Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dünyada en çok kullanılan uygulamaların başında gelen Instagram son günlerde getirdiği yeni özellikleriyle milyonlarca kullanıcının beğenisini topladı. Instagram son olarak hikayeler bölümünde paylaşılması için "Bana Soru Sor" özelliğini aktif hale getirdi. Peki Bana Soru Sor özelliği nedir? Bana Soru Sor özelliği nasıl kullanılır?

Instagram 'Bana Soru Sor' Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram sosyal medyada en çok kullanılan uygulama olmak için ardı ardına yeni özellikleri kullanıcıların hizmetine sunuyor. Yaptığı yeniliklerle milyonların dikkatini üzerine çekiyor. Instagram geçtiğimiz günlerde IGTV'yi tanıtmıştı ve kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Şimdi ise "Bana Soru Sor" özelliğini kullanıcıların hizmetine sundu. Milyonlarca internet kullanıcısı "Bana Soru Sor" benzeri farklı uygulamalar veya siteler kullanıyordu. Ancak Instagram'in "Bana Soru Sor" özelliğini getirmesiyle birlikte kullanıcıların Instagram'a yöneleceğini söylemek mümkün.

INSTAGRAM "BANA SORU SOR" ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram uygulaması aylık olarak dünya genelinde 1 milyarın üzerinde aktif kullanıcıya sahiptir. Her geçen gün ise bu rakam artmaktadır. Instagram'a getirilen yeni özelliklerle birlikte uygulamanın popülerliği iyice artmıştır. Peki Instagram "Bana Soru Sor" özelliği nedir?

Instagram uygulamasının hikaye bölümünde bir yenilik yapıldı. Milyonlarca kullanıcı hikaye sayfasında "Bana Soru Sor" paylaşımlarını koymaya ve diğer kullanıcıların hikayelerinde bu paylaşımı görmeye başladı. Hikayeler üzerinden kullanıcıya sorular sorulmasına yarayan uygulama çok sevildi. Bir anda Instagram hikayelerinde "Bana Soru Sor" özelliği dışında bir şey göremez olduk.

Kullanıcıların merakını kamçılayan "Bana Soru Sor" uygulaması aktif şekilde kullanılıyor. Bundan böyle milyonlarca kullanıcı paylaştıkları hikayelerinde kendilerine soru kabul edebilecek ve diğer kullanıcıların hikayelerine soru yöneltebilecek. Böylece Instagram'da direkt mesaj atma özelliği haricinde hikaye  üzerinden de soru sorulmasının önü açılmış oldu. Peki sorulan sorular diğer takipçiler tarafından görülebilecek mi? Instagram "Bana Soru Sor" uygulaması nasıl kullanılır? 

BANA SORU SOR ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

Milyonlarca Instagram kullanıcı şu anda aşırı popüler olan "Bana Soru Sor" özelliğinin nasıl kullanıldığını merak ediyor. www.tercihiniyap.net ailesi olarak "Bana Soru Sor" özelliğinin nasıl kullanıldığını sizin için inceledik:

İlk olarak kullanıcılar Instagram uygulamasına girip anasayfada bulunan Hikayeler bölümüne giriş yapacak. Ardından hikaye olarak paylaşılacak fotoğraf veya video seçilecek. Hikaye yayınlanmadan önce çıkartmalar  sekmesine girilecek. 

Çıkartmalar sekmesindeki "Sorular" başlığındaki yeni simgeyi seçtikten sonra soru bölümü açılacak. Böylece insanların size sormak istediği soruyu belirleyebileceksiniz. Ardından da hikayenizi gönül rahatlığı ile paylaşabileceksiniz.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER