KPSS Puan Sistemi Değişti

KPSS Puan Sistemi Değişti

KPSS Puan Sistemi Değişti

KPSS Puan SistemiDeğişti KPSS Puan Türleri 2016 2017  Puan Sistemi Üzerinde YapılanDeğişiklik Adayları Etkileyecek. Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sistemindeyapılan değişiklikler..

Bugünitibariyle yapılan değişiklikle ÖSYM KPSSpuan sistemi ve puan hesaplanmasını değiştirdi. Yapılan değişiklikle birlikteadayların hazırlık stratejilerini gözden geçirmeleri makul olacak. Puan türleriyeni sistemde nasıl hesaplanacak öğrenmek için tıklayınız.

KPSSPuan Sistemi Değişmeden Önce Geçerlilik Süresi Değişmişti :

2016 yılınınbaşında geçerliliği 2 yıl olan Kamu Personeli Seçme Sınavı puan türlerinin heryıl sorular özdeş olmaması sebebiyle haksızlık yarattığı söylenmiş vegeçerliliği bir yıla indirilmişti. Adaylar bu yıl ilan sayısının az olması veOHAL sebebiyle kurumların ilana çıkmamasından şikayetçiler. Yakın zaman öncegeçerliliklerin tekrar 2 yıla çıkması için imza kampanyası dahi başlatıldı.


puan-sistemi

YabancıDil Sınavının Puan Türleri Üzerindeki Etkisi Belirgin Şekilde Azaldı !

Eski sistemdeYDS'ye girmeden 90'a yakın puan türleri hesaplanamazken yeni sistemde ydsetkisi önemli şekilde azaldı. Bazı kurumların personel yönetmeliklerinden ydsşartını kaldırdığınıda hesaplarsak yabancı dile yapılan yatırım boşa gittidenebilir. A kadro mesleklerden olan uzman ve müfettiş kadroları için yds cseviye zorunlu ancak uzman yardımcısı ve müfettiş yardımcısı kadroları içinkurumlar genelde zorunlu tutmuyor.

PuanSistemi  P 35'i Etkiledi Mi  ?

Adayların en çok merak ettiği ve Gelir Uzman Yardımcılığı alımınınyapıldığı p35 puan türü yeni puan sistemi içersinde şu şekilde :
p35 ağırlıkları

gk %10 gy %10hukuk %30 uluslararası ilişkiler %50

YeniPuan Sistemi Ne Zaman Uygulanacak ?

Puan Sistemi2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı ile birlikte uygulanmaya başlayacak ,adayların 2016 puanları değiştirilmeyecek . Konuya ilişkin sorularınız için forum.tercihiniyap.net adresindeki başlıktan faydalanabilirsiniz.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 15:44
YORUM EKLE