Kredi Kartı Borcu Olanlar Dikkat! Halkbank'tan Yapılandırma Müjdesi

Kredi kartı borçlarının altında ezilenlere müjde! Bankalar ardı ardına yapılandırma müjdesi verdi. Ziraat Bankası sonrasında Halkbank da milyonlarca vatandaşın kredi kartı borcunu yapılandıracağını açıkladı.

Kredi Kartı Borcu Olanlar Dikkat! Halkbank'tan Yapılandırma Müjdesi

Kredi kartı borçları aldı başını gitti. Binlerce kişi kredi kartı borçlarını bir başka bankaya ait kredi kartları ile kapatmaya başladı. Türkiye'de hane başına binlerce lira borç birikti. Vatandaşın omzundaki borç yükünün artması sonrasında bankalardan vatandaşa müjde geldi.  Önce Ziraat Bankası kredi kartı borcu olan vatandaşa yapılandırma müjdesi verdi. Sonra da aynı müjde Halkbank'tan geldi.  

Halkbank'tan Yapılandırma Müjdesi

Türkiye'nin en büyük bankalarından biri olan Halkbank milyonlarca vatandaşın yüreğine su serpti. Kredi kartı borcu olan ve ödemekte zorlanan vatandaşların birikmiş kredi kartı borcu varsa yapılandırabileceğini duyurdu. Halkbank bu müşterilerine "Halk Destek Kredisi" kullanma fırsatı tanıyacak. Böylece kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlar büyük bir imkanın sahibi olacak.

Halkbank bir açıklama yaparak yapılandırma ile ilgili detaylı bilgilendirme yaptı. Halkbank kredi kartı kullanan vatandaşlar halkbank veya başka bankalara ait kredi kartı borçlarını yapılandırabilecek. Yapılandırma kapsamında aylık yüzde 1.10'dan başlayan faiz oranları uygulanacak ve 60 aya kadar vade imkanı tanınacak. Böylece kredi kartı borcunu yapılandıran vatandaşlar uygun ödeme planı da yapabilecek. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, vatandaşın ihtiyaç duyduğu her türlü desteği vereceklerini belirtti. Vatandaşlara kolay ödeme imkanı tanınacağını duyurdu.

İlk Yapılandırma Kararı Ziraat Bankası'ndan

Ziraat Bankası kredi kartı borcu olanlara ilk yapılandırma müjdesini vermişti. Ziraat Bankasının kredi kartı borç yapılandırma faiz oranı 1.10 olacak. Bu kapsamda 5 bin Türk Lirası borcu olan vatandaş 5 bin 800 Türk Lirası ile borcunu kapatabilecek. Vatandaşın maddi olanaksızlıklar nedeniyle gecikmeye düşerse ödeyeceği tutar 7 bin TL olacak. 

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 02:51
YORUM EKLE