Referandum Öğretmen Atamalarını Etkiler mi ?

Referandum Öğretmen Atamalarını Etkiler mi ?

Referandum Öğretmen Atamalarını Etkiler mi ?

Referandum Öğretmen Atamalarını Etkileyecek Mi ? 2017 Nisan Ayında Yapılacak Referandumdan Öğretmen Atamaları Nasıl Etkilenecek ?

Referandum Öğretmen Atamaları Üzerinde Etki Yapacak !

2017 yılı nisan ayı öncesinde yapılacak olan anayasa referandumu öğretmen atamaları üzerinde önemli etki yapacak . Yarım milyon eğitim fakültesi mezunu aday Milli Eğitim Bakanlığından  atama haberi bekliyor. 2016 KPSS'den itibaren yalnızca 15 bin öğretmen ataması yapıldı , hem ihtiyacın altında hem de beklentiyi karşılamayan bu atama sayısı adaylara da yeterli gelmedi.

Hiç bir KPSS dönemimde yalnızca 15 bin öğretmen atamasıyla tamamlanmadı ve eminiz bu dönemde kesinlikle bu kadar az atamayla kapatılmayacak .

Şubat Ayında Yapılması Gereken Atamalar Referandum İçin Bekletiliyor 

Daha önceki yıllarda şubat ayında öğretmen atamaları yapıldığı hatta şubat atamalarının ağustos atamalarından faydalı olduğunu biliyoruz . Bu sene yine şubatta yapılması beklenen atamaların bekletilerek mart nisan aylarında yapılacağı hakim olan beklenti.

Referandum Nisan Başında Yapılacak 

Yarım milyon öğretmen adayı ve ailelerine müjde vermeden referanduma gitmeyeceğini bildiğimiz hükumet , mart ayında öğretmen alımı için hazırlık yapıyor. Yapılacak olan atamalarda , sendikaların tahminine göre sayı minimum 30 bin olacak. Branş dağılımı konusunda netleşen herhangi bir şey olmazken  alım yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.Öğretmen Atamaları Mülakatlı Mı Olacak ?

OHAL KHK ile yapılan düzenlemede açıkça belirtildiği üzere Milli Eğitim Bakanlığının 2 tür atama yapma hakkı var . 1) Kadrolu ve mülakatsız atama 2) Sözleşmeli ve mülakatlı  öğretmen atamaları

Mülakatlı ve sözleşmeli olarak yapılması beklenen mart atamaları hakkında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan henüz resmi bir açıklama gelmedi . Bakanlıkta kulis imkanı bulan dershane ve sendikalar mart atamasından tereddüt etmiyor .

Konuya ilişkin haberleri sürekli olarak takip edecek olan ekibimiz tarafından sürekli olarak yazılar güncellenecektir . Konuya ilişkin sorularınızı yöneltmek için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2017, 21:17
YORUM EKLE