SGK Uzman Yardımcılığı ve Müfettiş Yardımcılığı Neden Açıklanmıyor?

SGK Uzman Yardımcılığı ve Müfettiş Yardımcılığı Neden Açıklanmıyor?

SGK Uzman Yardımcılığı ve Müfettiş Yardımcılığı Neden Açıklanmıyor?

Sosyal GüvenlikKurumu Kariyer Mesleklerinden olan Uzman Yardımcılığı ve Müfettiş Yardımcılığısözlü sınavlarına giren adaylar uzun süredir sonuçlarını bekliyor. 

Kasım Ay'ınınilk haftasında mülakatları tamamlanan Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı 

Eylül Ay'ındayazılı bölümü, Aralık Ayı sonunda da sözlü bölümü tamamlanan SGK MüfettişYardımcılığı alımlarının nihayete ermesi ve bekleyişte olan adayların artık birnebze rahatlaması adına açıklanması vakti çoktan gelmiştir. Özellikle UzmanYardımcılığı sadece sözlü aşama ile alım yapması hasebiyle daha fazlasabırsızlık yaratmaktadır.

 

Diğer Sınavlar da Etkilendi.

 

Bu iki sınaviçin 85 adayın yarıştan çekilememiş olması, başta SGK Denetmen Yardımcılığıalımına başvuru puanlarına da olumsuz etkide bulundu. Bu alımların olumluneticelendiği kişiler daha iyi özlük hakkına sahip olan bu mesleklerde kalarak,Başta SGK Denetmen Yardımcılığı'na başvuruda bulunmayacaklardı. 

 

Adaylar Mağduriyetleirnin Giderilmesini Bekliyor

Her iki alımında en kısa sürede neticelenmesini isteyen adaylar konuya dair fikirleriniforumumuzda paylaşmaktadırlar. Artık dayanacak gücü, sabrı kalmayan adaylaradevlet büyüklerimizin en kısa sürede bir adım atmasını bekliyor ve umuyoruz.

 

Gelişmeleri Forumumuzda Takip Etmek İçin;

//forum.tercihiniyap.net/topic/165/sosyal-güvenli̇k-kurumu-uzman-yardimciliği-i̇lani/

 

//forum.tercihiniyap.net/topic/23/sgk-müfettiş-yardımcılığı-alımı/Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 20:24
YORUM EKLE