Sosyal Güvenlik Denetmeni'ne Saldırı

İstanbul'da Sosyal Güvenlik Denetmeni'ne görevi başında saldırı

HABER 06.06.2017, 17:44 06.06.2017, 18:31
Sosyal Güvenlik Denetmeni'ne Saldırı

Darp ve Hakaret Var.

Bugün İstanbul Ataşehir'de 'Milli Seferberlik' kapsamında görevini ifa etmeye çalışan Sosyal Güvenlik Denetmeni Yasin ARAS işyeri sahibi tarafından saldırıya uğradı. Ciddi şekilde darp edilen Yasin ARAS'ın elmacık kemiğinin kırıldığı bildirildi. 


Özrü Kabahatinden Büyük

Kendisine kimlik gösterilmediği noktasında savunma yapan işyeri sahibi, bunun şiddet uygulaması için meşru bir gerekçe olduğunu zannetmesi ile gafletini açık bir şekilde ortaya koymuştur. Sadece görevini yapmaya çalışan Sosyal Güvenlik Denetmeni'ne yapmış olduğu saldırının en kısa sürede cezalandırılmasını temenni ediyoruz.


Sosyal Güvenlik Denetmenleri Neden İşverenleri Bu Denli Rahatsız Ediyor?

Kayıtdışı istihdamın önlenmesinde, sahte sigortalılık sahtekârlığında ve kamu hakkını gasp eden Muvazaalı Boşanma gibi önemli meselelerde aktif şekilde sahada bulunan ve yaptığı denetimlerle ülke ekonomisine, kurumun aktüeryal dengesine ve emek veren insanların emeklerinin korunmasına azami katkısı olan Sosyal Güvenlik Denetmenleri, devletin ve milletin hakkınız gasp edenlerden bu hakkı yine devlet ve millet adına geri aldığı için, bu yollara başvuranlarca düşman ilan edilmiş durumdadır. Görevini hakkıyla yerine getirmeye çalışan meslek mensuplarının her anlamda devletin koruması altında olması ve mesleğin zorlukları ölçüsünde hakkını alması en büyük temennimizdir.

Bu olayların tekrarlanmaması için, buna sebep olanların en hızlı şekilde ve hakça cezalandırılması oldukça elzemdir.

Tercihini Yap Ailesi olarak meslek mensubu arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu