YDS Başvuru 2017 Nasıl Başvuru Yapılır?

YDS Başvuru 2017 Nasıl Başvuru Yapılır?

YDS Başvuru 2017 Nasıl Başvuru Yapılır?

YDS Başvuru 2017 Nasıl Başvuru Yapılır? Yabancı Dil Sınavı YDS Nedir? Yabancı Dil Sınavı YDS Ne Zaman? 2017 YDS Ne Zaman? Yabancı Dil Sınavı YDS Başvurusu Nasıl Yapılır? 2017 Yabancı Dil Sınavı YDS Başvuruları Başvuru Tarihleri 2017 Yabancı Dil Sınavı YDS Bahar Dönemi Sınavına Kimler Başvuruda Bulunabilir? 2017 Yabancı Dil Sınavı Ücreti Ne Kadar? 2017 YDS Ücreti Ne Kadar?

Binlerce kişi eğitim öğretim hayatında, işe girerken ve pek çok aşamada Yabancı Dil Sınavı YDS ile karşılaşmıştır. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yabancı Dil Sınavı'na (YDS) herkes başvuruda bulunabilir ve girebilir. Peki YDS'ye Yabancı Dil Sınavına neden girilir? Öncelikle kamu personeli olmak isteyenler devlet kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenler için gerekli olan bir sınavdır. Ayrıca akademik kariyer yapmak isteyen adayların bu sınava girmesi gerekir. Günümüzde devlet veya özelde pek çok kurum ve kuruluş işe alacağı adaylarda yabancı dil yeterliliği aramakta ve istemektedir. Yabancı Dil Sınavı YDS'den alınan puanlar adayların dil seviyelerini göstermektedir.

Yabancı Dil Sınavı YDS güz döneminde ve bahar döneminde olmak üzere iki kere gerçekleştirilir. Güz döneminde yapılan sınav Eylül ayında gerçekleştirilir. Bahar döneminde yapılan sınav ise Mart ayında gerçekleştirilir. Ayrıca belirtilmelidir ki Yabancı Dil Sınavına girmek isteyen adaylar YDS sınavı için belli bir ücret yatırmak zorundadır. Ücret yatırmayan hiçbir aday Yabancı Dil Sınavına katılamazlar. Peki sınav ücretini nerelere yatırılır? Yabancı Dil Sınavı için adaylar ATM'lere, bankalara ve internet şubelerine sınav ücretini yatırabilmektedirler.

YDS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yabancı Dil Sınavı için başvuruda bulunmak isteyen adaylar ÖSYM'nin resmi internet sitesi https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilirler. Tabiki bu işlemi yapabilmeniz için ÖSYM aday işlemleri sistemine üye olmanız, aday şifresine sahip olmanız gerekmektedir. https://ais.osym.gov.tr/ adresine tıkladıktan sonra T.C kimlik numaranızı ve aday şifrenizi girerek Yabancı Dil Sınavına başvuruda bulunabilirsiniz.

2017 YDS Yabancı Dil Sınavı Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek bahar dönemi YDS başvuruları 8 Şubat 2017 tarihinde başladı. 16 Şubat 2017 tarihinde saat 23.59 saatlerinde sona erecek Yabancı Dil Sınavı 150 dakika sürecek. 2 Nisan 2017 tarihinde pazar günü gerçekleştirilecek Yabancı Dil Sınavı saat 09:30'da başlayacak ve 150 dakika boyunca devam edecek.

YDS 2017 Bahar Dönemi Sınavına Kimler Başvurabilir?

Yabancı Dil Sınavına kimlerin başvuru yapabileceği herkesin sorduğu bir sorudur. Yapılan resmi açıklama ile bu soruya oldukça açık bir şekilde cevap verilmiştir. Kadro karşılığı gösterilmek üzere sözleşmeli çalışan personel dahil olmak üzere, aylıkları 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 926 sayılı TSK Personel Kanunu, 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu, 2902 sayılı Hakim ve Savcılar Kanunu 3466 sayılı Uzman Jandarma Kanunu ve 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu hükümlerince verilen personel ile dil yeterliliği için öğrenciler başvuru yapabilir ve sınava katılabileceklerdir.

Yabancı Dil Sınavı YDS Başvuru Ücreti Ne Kadar?

8 Şubat 2017 tarihinde başlayan ve 16 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek başvu esnasında ödenmesi gereken YDS ücreti 90 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Peki sınav ücreti nasıl ve nereye yatırılabilir? ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden belirtilen bankalara YDS ücreti yatırılabilir. Peki bu bankalar hangileridir? YDS başvuru ücreti yatırılabilecek bankalar, Halkbank, Türk Ekonomi Bankası, Akbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Ziraat Bankası üzerinden sınav ücreti yatırılabilmektedir. Fakat belirtilmelidir ki her bankanın ATM ve internet bankacılığı üzerinden sınav ücreti yatırılamamaktadır.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET


Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2018, 22:19
YORUM EKLE