Yeni kimlik kartı için gerekli evraklar

Yeni kimlik kartı için gerekli evraklar

Yeni kimlik kartı için gerekli evraklar


TercihiniYap.net

Yeni kimlik kartı için gerekli evraklar...Yeni kimlik kartı randevu özellikleri... Çipli kimlik kartı randevu ehliyet randevusu... Çipli kimlik kartı başvurusu bugün Türkiye genelinde başladı. ekimlikrandevu.nvi.gov.tr sitesnden başvuru yapılabiliyor. Peki, yeni kimlikler için gerekli belgeler neler? Çipli kimler için ne kadar ücret ödenecek?

Yeni kimlik kartı almak isteyen vatandaş, online randevu sistemi vasıtası ile Nüfus Müdürlüğü dairelerinde sıra beklemeden kimlik kartı başvurusu yapabilecek. Randevu almak, işlem yapmak ve bilgi almak için https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr internet sitesine girmeniz gerekiyor.

Yeni kimlik kartı ücretleri ne kadar?

Yeni kimlik kartı ücretleri, çipli kimlik kartı ücretleri hakkında yapılan açıklamada “Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 16 TL, değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 16 TL ve kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 32 TL’dir” ifadeleri yer buldu.

Yoğunluk siteye erişimi engelledi

Sabah saatlerinde başlayan yoğunluk siteye erişimi engelledi. Yoğunluk siteye erişimi engelledi.

Yeni Kimlik Kartları Kaç Yıl Kullanılacak? Ömrü Ne Kadar?

Eski kimlik kartları rafa kalkıyor. Vatandaş yeni kimlik kartlarını, çipli kimlik kartlarını almaya başladı. Alınacak yeni kimlik kartlarının kullanım süresi ise 10 yıl olarak belirlendi. Çipli kimlik kartları için vatandaşların parmak izine ihtiyaç duyuluyor. Ehliyet işleminden farksız olan ve oldukça basit olan bu işlem vatandaştan tam not aldı.

Çipli Kimlik Kartı İçin Hangi Belgeler Gerekli? Yeni Kimlik Kartı İçin Gerekli Olan Belgeler Neler?

Vatandaşların yeni kimlik kartları, çipli kimlik kartları için yapacakları başvuruda gerekli olan belgeler: Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 1 adet biyometrik fotoğraf Kimlik beyanı için vatandaşa ait nüfus cüzdanı Pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kartı ya da basın kartı gibi kimlik kartının yerine geçebilecek fotoğraflı bir belge yeni kimlik kartınızı alabilmek için yeterli olacak.
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2017, 03:00
YORUM EKLE