YETER ARTIK SESİMİZ GUYULSUN

YETER ARTIK SESİMİZ GUYULSUN

YETER ARTIK SESİMİZ GUYULSUN

2016 KPSS sonrası Gelir Uzman Yardımcılığı SınavıAçılmadı. Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı Her Yıl Olmasına Rağmen Bu SeneAçılmadı. İİBF'liler İçin Verilen Kadrolarda Karanlık Dönem. İİBF'liler 90 ÜstüPuanları İle GUY Sınavını Bekliyor. Öğretmenler 60 Puanla, Hemşireler 70 PuanlaAtanabilirken İİBF'liler 90 Puanla Kurum Sınavlarına Katılamıyor. Kamununİdareci Adaylarına GUY Kadrosu Verilmedi. On Binlerce İİBF'linin beklediğiSınav Bir Türlü Açılmadı. İİBF'liler Gelir Uzman Yardımcılığı İlanı Gelmesi İçinHerkese Çağrı Yapıyor. Yeter Artık Sesimiz GUYULSUN!


İİBF mezunları için her sene en az bir, en çok üç kez yapılan Gelir UzmanYardımcılığı sınavı 2016 KPSS sonrası açılmadı. Yüzbinlerce İİBF mezunununkatıldığı KPSS sonrası, beş ila on bin kişiyi ilgilendiren tek sınav olmaözelliğinde olan Gelir Uzman Yardımcılığı sınavının bir türlü açılmaması İİBFmezunları çok zor duruma soktu. Yıllar sonra İİBF mezunlarınca, verilenkadrolar anlamında karanlık dönem olarak anılacak bu yılın daha da kararmamasıiçin, yetkililerden beklenen tek şey: 2017 KPSS sonuçlarının açıklanmasındanönce Gelir Uzman Yardımcılığı sınavının açılması. Bu sene bir türlügelmeyen GUY sınavı için aşağıda yıllar içerisinde yaşananları özetlemek adınageçmiş yıllarda açılmış sınavları tablolaştırdık. TercihiniYap medya grubu olarak tablonun her yere yayılmasını ve ilgililercedikkate alınmasını umut ediyoruz.

·        2012 Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrası: 500 + 670 + 2.000 olmak üzeretoplam "3.170 Kişilik Gelir Uzman Yardımcılığı" sınavıaçıldı. 

·        2013 Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrası: 2.000 + 1.500 + 1.320 olmak üzeretoplam "4.820 Kişilik Gelir Uzman Yardımcılığı" sınavıaçıldı. 

·        2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrası: 1.500 + 1.320 + 1.750 olmak üzeretoplam "4.570 Kişilik Gelir Uzman Yardımcılığı" sınavıaçıldı. 

·        2015 Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrası: "1.750Kişilik Gelir Uzman Yardımcılığı" sınavı açıldı.

·        2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrası: KPSS A kadro puan geçerliliği 1yıla düşürüldü, hain darbe teşebbüsü oldu, kamuya alımlar donduruldu, ilangelmedi, 90 üstü puanlar dahi bir tek Gelir Uzman Yardımcılığına katılma şansıelde edemedi. "O Kişilik Gelir Uzman Yardımcılığı" ile puanlargeçerliliğini yitirmek üzere. YeterArtık Sesimiz GUYULSUN! 

KPSS 2012 sınavına giren Ahmet 74 puanla İzmir'de GUY oldu, kurumdatanıştığı Nilüfer ile evlenerek yuva kurdu. KPSS 2013 sınavına giren Zeynep 72puanla Zonguldak'ta GUY oldu, Polis olan Hasan ile evlendi ve bir de erkekçocukları oldu. KPSS 2014 sınavına giren Murat 75 puanıyla memleketi Edirne'deGUY oldu, akrabası Hatice ile nişanladı, yaza düğün tarihi kararlaştırıldı.KPSS 2015 sınavına giren Elif 73 puanıyla yaşamayı çok istediği Antalya'da GUYoldu, vakit buldukça doğa yürüyüşlerine katılıyor. Hepsinin gelecek endişesisona erdi... KPSS 2016 sınavına girenler ne oldu... Onların hepsine yazıkoldu...

KPSS 2016 sınavıan giren Hakan 89puanıyla hiç bir kurum sınavına katılamadı. Ailesinden utana sıkıla aldığıharçlıkla, elinin gitmediği, midesinin artık kaldırmadığı kaynaklar alarak,derslere çalışmaya devam ediyor. Başka çaresi yok! Tek bir beklentisi var, o dabir an evvel Gelir Uzman Yardımcılığı sınavının açılması. Her gün dua ileyatıp, dua ile kalkıyor. Neden biliyor musunuz? Puanım yanmadan GUY sınavıaçılsın ve yıllarca yaşadığım gelecek kaygısı artık sona ersin diye. Bu sesinMaliye Bakanlığı yetkilileri tarafından, 2016 KPSS puanları geçerliliğiyitirmeden duyulmasını istiyoruz. Her yıl binlerce kişiye istihdam sağlayanGelir İdaresi Başkanlığı'nın bu sene alım yapmamasına bir anlam veremiyoruz.Sonuç olarak, Tercihini Yap medya grubuolarak şunu ifade ediyoruz:

YETERARTIK SESİMİZ GUYULSUN!


Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 21:33
YORUM EKLE