YGS netleri SON 45 günde nasıl arttırılır?

YGS netleri SON 45 günde nasıl arttırılır?

YGS netleri SON 45 günde nasıl arttırılır?

YGS için bu dönemde neyapılmalı ? YGS için son 45 gün kala neler yapmalıyım ? YGS'de alacağım puanınasıl yükseltebilirim ? YGS sınavının etkisi az olduğu için, LYS çalışmalarınaağırlık mı vermeliyim ? YGS netleri son 45 günde nasıl yükseltilir ? Arkadaşlarbu sorular gibi aklınıza takılan sorularınıza yanıt bulmak adına bu yazıyıokumalısınız.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı Ne Zaman ?

YGS netleri son aylarda yükselir mi?Temelde bu sorunun cevabını aradığımız yazımızda sınav tarihini önümüze koyarak başlamak faydalıolacaktır. Yükseköğretime Geçiş Sınavı tüm ülke genelinde yaklaşık 2 milyonlise ve dengi okulların son sınıfında bulunan öğrenci ve mezun öğrencininkatılımı ile 12 Mart 2017 tarihinde ÖSYM tarafındangerçekleştirecek. Bu tarihe göre, YGS için son 45 günlük bir sürenin kaldığınıve bu süreyi çok iyi değerlendirmemiz gerektiğini bilmeliyiz.

YGS'ye 45 Kala Ne Yapmalıyım ? 

YGS sınavına 45 gün gibi kısa bir sürenin kaldığı şu dönemdestratejik kararlar vermek ve doğru çalışma taktikleri ile hareket etmek çokönemlidir. Atacağımız adımlar, YGS netleri üzerinde artışı beraberindegetirecektir. Bahsi geçen çalışma yöntemlerinimaddeler halinde sıralayalım ve YGS netleri artışını maddelerlebirlikte değerlendirelim.

YGS Netleri SON 45 Günde Nasıl Arttırılır ?

YGS netleri nasıl arttırılır?

1.     Öğrenciler, testkaynaklarında görmedikleri soruların denemelerde karşılarına çıktıklarından hepyakınırlar. Bunun temel nedeni, denemelerdeki bazı soruların bir kaç konuyuharmanlayarak sorulmasından ileri gelir. YGS'de temelinde bir deneme sınavıdır.Bu nedenle, haftalık çözdüğümüz deneme sayısını arttırarak YGS netlerini arttırabiliriz. Son üç haftayı, haftada en az2 deneme ile, kalan üç haftayı da en az 3 deneme ile tamamlamalıyız.

2.     Soru tipleriniöğrenmek YGS'de zaman kazanmak açısından çok önemlidir. Sorularda gidişyollarını kavramak bizi gereksiz zaman kayıplarından kurtarır. Bu nedenle gerekdenemelerde, gerekse test kaynaklarında çözemediğimiz soruları yeniden çözmeyeçalışmalıyız. Yapamadığımız soruları birisine muhakkak yaptırmalıyız. Bu da YGSnetlerini arttıracak bir yöntemdir.

3.     Çalışma tempomuzuarttırmalıyız. Soru sayısı üzerinden gidiyorsak, günlük çözdüğümüz sorusayısını arttırmalıyız, saat hesabı üzerinde gidiyorsak, günlük çalışmasaatimizi arttırmalıyız. Son 45 gün arkadaşlar, gerçek başarıyı yakalamakistiyorsak; uykumuzdan da, bilgisayar oyunlarından da, arkadaşlarımızlabuluşmaktan da şu dönemde feragat etmeliyiz.

4.     En zayıf olduğumuzderslere ağırlık vermeliyiz. Günlük çözdüğümüz soru sayısının büyük kısmını buderslere ayırmalıyız. Özellikle, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Felsefedersleri bu zamana kadar en az ağırlık verdiğimiz dersler, YGS netleri artışıiçin bu derslerden çıkan sorularında büyük oranda doğru yapılması oldukçaönemli. Bu nedenle, son 45 günümüzün kaldığı şu günlerde bu dersleri de ihmaletmemeliyiz.

5.     YGS netleri artışınıngenel sınava etkisinin %40 olduğunu unutmamalıyız. Sınava bu zamana kadar hiçolmadığı kadar konsantre olmalıyız. Çevreden gelen baskıların çalışmalarımızınönüne geçmesine izin vermemeliyiz. Yapabileceklerimizin farkına varabilirsek veyukarıda sıraladığımız taktikleri doğru uygularsak YGS netleri artışı muhakkak olacaktır.

Her şeye ve herkese rağmen TERCİHİNİ YAP! maksenin elinde arkadaş. Forumda sormak istediklerinizi bizlere sorabilirsiniz.

 


Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 20:12
YORUM EKLE