YGS Puan Hesaplama Robotu

YGS puan hesaplama, LYS puan hesaplama, YGS net hesaplama, LYS net hesaplama, 2017 YGS puan hesaplama, 2017 LYS puan hesaplama, 2016 verileri ile YGS ve LYS puan hesaplama gibi amaçlarda hazırladığımız robotumuzu kullanabilirsiniz.

YGS Puan Hesaplama Robotu

LYS ve YGS puan hesaplama robotunda ortaya çıkacak puanlar; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme (ÖSYM) tarafından düzenlenen 2016 Yüksek öğretime Geçiş Sınavı ve Lisans Yerleştirme Sınavı merkeze alınarak hesaplanmaktadır.

YGS LYS puan hesaplama robotuna BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YGS-LYS kapsamında üniversite bölümleri ve tercihleri, çözemediğiniz sorular, YGS LYS ders konuları, ÖSYM ve benzer birçok konudaki sorularınız ve paylaşımlarınız için TERCİHİNİ YAP FORUMA göz atabilir ve paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Girmeyi planladığınız YGS’den ve LYS’den önce kendi yaptığınız denemelerden kaç puan aldığınızı veya da girmeyi planladığınız bölümlere hangi test grubundan kaç net ile girildiğini öğrenerek eksiklerinizi kapatmanızı göstermek amacıyla kullanabileceğiniz YGS puan hesaplama robotu sizlere bu konularda fikirler vermesi amacıyla hazırlanmıştır. YGS ve LYS net hesaplamalarınızı yapabilmek için 2016 YGS ve LYS puan hesaplamaları düzenini esas alan robot size bir öngörüde bulunarak neler yapmanız gerektiğine yol gösterici olacaktır.

YGS PUAN TÜRLERİ HAKKINDA

YGS puan türleri adayın ortaöğretimde okuduğu bölüm veya branş ile ilgili olmakla beraber var olan test gruplarının farklı yüzdelik dağılımları sonucu hesaplanmaktadır. Bu puan türleri üniversite tercih döneminde kullanılmakta ya da LYS’ye girmeyi sağlamaktadırlar. YGS puan türlerinden girilmekte olan lisans ve önlisans bölümleri bulunmaktadır. YGS puan türleri ve test gruplarının puan türlerindeki yüzdelik dağılımı şu şekilde yapılmaktadır.


Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 21:10
YORUM EKLE