Hatay Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 52 Kamu Personeli Alınacak

Hatay Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 52 Kamu Personeli Alınacak

A+
A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Memur Personel Alımı Hatay Aile veSosyal Politikalar İl Müdürlüğü 52 Kamu Personeli Memur Alacak.. Hatay Aile veSosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Merkezlerinizdegörevlendirilmek üzere 52 Danışma-Yönlendirme (40 Antakya Sosyal HizmetMerkezi, 12 İskenderun Sosyal Hizmet Merkezi) Elemanı Alacak.

Aile ve Sosyal PolitikalarHatay İl Müdürlüğü, kendi bünyesinde hizmet veren Sosyal Hizmet Merkezlerindegörevlendirilecek 52 Danışma ve Yönlendirme personeli alacak. Alınacak 52personelin 40’ı Antakya Sosyal Hizmetler Merkezinde, 12 tanesi ise İskenderunSosyal Hizmet Merkezinde görevlendirilmesi yapılacak.

Geçtiğimizgünlerde Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kayaönemli bir açıklama yaparak 1500 kişinin ASDEP’de görevlendirilmek üzere işealınacağını söylemişti. Bu büyük alıma dair haber veya ilan beklerken alımhaberi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Hatay İl Müdürlüğünden geldi. Aileve Sosyal Politikalar Bakanlığı Hatay İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Merkezlerindegörevlendirilmek üzere 52 personel alınacağını duyurdu. Peki başvurular nezaman başlıyor? Başvurular nasıl yapılıyor? Alım için başvuru şartlarınelerdir? Öncelikle belirtmemiz gerekir ki başvurular bugün itibari ilebaşladı. 6 Mart 2017 tarihinde başlayan başvurular 17 Mart 2017 tarihine kadar sürecek.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Aile ve Sosyal PolitikalarBakanlığı Hatay İl Müdürlüğü 52 personel alımı için başvuru yapacak adaylardaaranacak şartlar şunlardır:

1-) Adayların TürkiyeCumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.

2-) Adayların kamu haklarındanmahrum bulunmaması gerekmektedir.

3-) Adayların, Türk CezaKanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa dahi, kasten işlenenbir suç nedeni ile bir yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına a da affauğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve budüzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, zimmet,irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma,hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtankaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkumolmaması, haklarında soruşturma veya kovuşturma olmaması gerekmektedir.

4-) Adayların, askerlikdurumu itibari ile askerlikle ilgisi bulunmaması veya muvazzaflık hizmetiniyapmış olması yahut en az 1 yıl erteletmiş veya yedeğe geçirilmiş olmasıgerekmektedir.

5-) Adayların 657 sayılıDevlet Memurları Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak şartı ile görevinidevamlı yapmasına engel fiziksel veya akıl hastalığı olmaması gerekmektedir.

6-) Adayların yurdun heryerinde görev yapmasına, her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeengeli bulunmaması gerekmektedir.

7-) Sosyal Hizmet,Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aileve Tüketici Bilimleri mezunları ve bu bölğmlere denkliği Yükseköğretim Kurulutarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarındanen az lisans düzeyinde mezun olması gerekmektedir.

😎 Adayalrın ÖSYMtarafından 2015-2016 yılında yapılan KPSS’de, KPSS P3 puan türünden en az 60puan alması gerekmektedir.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuru İçin Hangi Belgeler Gerekir?

Adaylardan başvuru içinistenecek belgeler aşağıdaki gibidir:

1-) Adaylardan başvuru içinNüfus Cüzdan Fotokopisi istenecektir.

2-) Adayların başvuru içinAdli Sicil Kaydı istenecektir.

3-) Adaylardan askerlikdurumu itibari ile askerlikle ilgisi bulunmamak veya muvazzafık hizmetiniyapmış veya en az bir yır erteletmiş veya yedeğe geçirilmiş olan veya askerlikterhis belgesi (Aralık 2017) istenecektir.

4-) Adaylardan tek hekimdenalınacak sağlık raporu istenecektir.

5-) Adayların sosyalhizmet, psikoloji, sosyoloji, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, çocukgelişimi, aile ve tüketici bilimleri bölümlerinden en az lisans mezunu olmasıgerekmektedir.

6-) Adaylardan diploma aslıve fotokopisi istenecektir.

7-) Adaylardan 2015-2016KPSS Sonuç Belgesi istenecektir.

😎 Adaylardan 2 adetvesikalık fotoğraf istenecektir.

9-) Adaylardan e-devlettendiploma sorgulama belgesi istenecektir.

Hatay Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 52 Personel Alımİlanı

Başvuru Tarihleri Ne Zaman? Başvurular Nasıl Yapılacak?

Adayların Dikkatine! Aileve Sosyal Politikalar Bakanlığı Hatay İl Müdürlüğü 52 personel alımı içinbaşvurular 6 Mart 2017 tarihi ile 17 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.Başvurular nasıl yapılacak? Adayların başvuru esnasında istenecek belgeler ileHatay Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne şahsen başvuru yapmalarıgerekmektedir.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMIİÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2222 1 ca1ce6aaceeccc024b1d089260bf7f2e

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.