kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Havalar Ne Zaman Isınacak? Mart 2019 Hava Durumu

Havalar Ne Zaman Isınacak? Mart 2019 Hava Durumu nasıl? Türkiye soğuk havaların ve kar ile yağmur yağışının etkisi altındaydı. Mart ayının başlaması ile birlikte vatandaş havaların ne zaman ısınacağını merak etmeye başladı. Peki Mart 2019'da hava durumu nasıl olacak?

Havalar Ne Zaman Isınacak? Mart 2019 Hava Durumu
A+
A-

Başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Türkiye’nin en büyük ve en kalabalık şehirleri soğuk havaların etkisi altına girdi. Aralık, Şubat ve Ocak gibi kış mevsiminin kendisini gösterdiği ayların geride kalmasına rağmen havalar yurt genelinde bir türlü ısınmadı. Vatandaş ise yüklü elektrik ve doğalgaz faturaları ile karşı karşıya kaldı. Öyle ki Şubat ayının son günlerinde 20 milyona yakın insanın yaşadığı Ankara ve İstanbul’da kar yağışı etkili oldu. Vatandaş da haliyle “havalar ne zaman ısınacak?” sorusunu sormaya başladı. “Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır.” sözüyle Mart ayının soğuğunu hatırlayan Türk Milleti sık sık hava durumuyla ilgili araştırma yapıyor.

Havalar Ne Zaman Isınacak?

Soğuk havalar, sağanak kar ve yağmur yağışı nedeniyle ülke genelinde okullar bile tatil oldu. Ancak soğuk havaların yerini bir anda sıcak havalara bıraktığı da görüldü. Milyonların dört gözle beklediği cemrenin de düşmesiyle pek çok kişi derin bir nefes alacak. Milyonlarca kişi Mart 2019 tarihinde havaların ısınmasını bekliyor. Soğukları kovacak olan Bahar kendisini Mart ayında gösterecek. Baharın müjdeliyicisi olan cemrenin 5-6 Mart tarihlerinde toprağa düşmesi bekleniyor. Bu kapsamda Mart ayının ilk haftasından itibaren yurt genelinde sıcaklıklar 5 ile 10 derece arasında artacak.

Mart 2019 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu tahminleri her gün her hafta her ay için düzenli olarak yapılmaktadır. Bu kapsamda Meteoroloji Genel Müdürlüğünün internet sitesi olan www.mgm.gov.tr adresine girerek her an güncellenen hava durumu tahminlerini öğrenebilirsiniz. Meteoroloji 5 günlük hava durum tahminlerini yayınlayarak vatandaşları bilgilendirmektedir. Bu kapsamda 2019 yılında Mart aynın ilk haftasında hava durumu tahminleri ortaya çıktı. Tahminlere göre Havalar Mart ayının ilk haftasında ısınacak. İşte 4 büyükşehir’in Mart ayı hava durumu tahminleri…

Ankara Şubat ayının son haftasında kar yağışının etkisi altındaydı. Soğuk havalar nedeniyle zor duruma düşen Ankaralılar Mart ayı ile birlikte tekrar güneşe kavuşacak.. Ankara’da 1 Mart’da hava durumu güneşli ve az bulutlu olacak. En yüksek sıcaklık 10 dereceye çıkacak. 6 Mart’a kadar ortalama en yüksek hava sıcaklığı 10 derece olacak.

ankara mart hava durumu

İstanbul Mart ayı ile birlikte soğuk ve yağmurlu havaları arkasında bırakacak. Hava sıcaklığı 1 Mart itibariyle en yüksek 15 dereceye çıkacak ve hafta boyu böyle devam edecek.

istanbul mart hava durumu

Antalya ve İzmir şehirlerinde ise hava durumu sıcaklığı sırasıyla şu şekilde olacak…

antalya mart hava durumu

izmir hava durumu
SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar

  1. Hanife daşdemir dedi ki:

    Sıcaklar ne zaman gelecek