Gündem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İçin 2 Milyondan Fazla Twitt Atıldı

Türkiye dün koronavirüsü unutturan saatler yaşadı. 31 Ağustos 2016 tarihinden beri İçişleri Bakanlığı görevini sürdüren Süleyman Soylu istifa ettiğini açıkladı. Resmi sosyal medya hesabında soylu: Sokağa Çıkma Yasağının ilan edildiği günde yaşanan tatsız olayların kendi sorumluluğu olduğunu belirterek, Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın, onurla yürüdüğün İçişleri Bakanlığı görevimden ayrıyorum…Diye yazdı. Bunun üzerine Süleyman Soylu için sosyal medya üzerinde 2 milyondan fazla twitt atıldı. Soylu’nun istifa etmesini kabullenemeyen bir vatandaş ise intihar etmek istedi. Yaşanan bütün bu gelişmeler 2 saat içerisinde gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı resmi kanalları üzerinden Soylu’nun istifasının kabul edilmediği açıklandı. Bu süreçte Süleyman Soylu için açılan hesaplara twitt yağdı. Özellikle, Sayın Bakanın istifa etmesini istemeyen geniş bir kitle durumu tarafından açılan hashtag hesabında 600 binden fazla twitt geldi. Bu yaşananlar Bakanımız Soylu’nun ülkedeki geniş kitlelerce sevilen bir bakan profili olduğunu kanıtlamış oldu. Gece 00:00 itibariyle de Sokağa Çıkma Yasağının bitmesinin ardından bir grup vatandaş Süleyman Soylu için destek yürüyüşü tertipledi.

Dün Gece İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstifa Haberi Geldi

Dün akşam 21:25 civarında İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu istifa ettiğini kendi resmi sosyal medya hesabı üzerinden şu twitt’i ile duyurdu:

resimresim

Soylu tarafından atılan bu twitt üzerine ülke gündemine oturan Sokağa Çıkma Yasağı bir anda unutuldu. Bütün sosyal medya hesapları üzerinden Soylu için mesaj yağdı. Özellikle, Süleyman Soylu’nun istifasını kabul etmeyen on binlerce kişi twitter’a yüklendi. Olaylar bunla da kalmadı Rize’nin Pazar ilçesinde yaşayan bir vatandaş Soylu’nun İstifasını duyunca intihar etmek istedi. Yetkililerin devreye girmesi ve Cumhurbaşkanının istifayı kabul etmediğinin söylenmesi üzerine intihar etmekten vazgeçti. Bütün bu süreç iki saat içerisinde gerçekleşti. Daha sonra İçişleri Bakanlığı resmi twitter hesabından Soylu’nun istifasının Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan tarafından kabul edilmediği duyuruldu.

Soylu İçin 2 Milyondan Fazla Twitt Atıldı

Süleyman Soylu’nun istifa ettiğini duyan vatandaşlar sokağa çıkma yasağına karşı yazı dilini kullanmayı seçti. On binlerce kişi Süleyman Soylu için twitt attı. Açılan bütün hashtag’ler zirveye oturdu. Soylu için toplam 2 milyondan fazla twitt atıldı. Konuyla ilgili siyasetçilerde açıklamalarda bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’de, Süleyman Soylu’nun istifası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Halkın çok büyük desteğini alan Soylu için gelen twitt’lerden bazıları şöyleydi:

  • İstifa hashtagı için 625 bin twitt
  • Süleyman Soylu hashtagı için 256 bin twitt
  • Süleyman Soylu’nun istifasını değerlendiren Meral Akşener için Meral hashtagı ile 56 bin twitt atıldı.

SueleymanSoylu adeta atanmış başkanlıktan istifa edip milyonlarca vatandaşın moral dolu mesajıyla, seçilmiş İçişleri bakanlığına terfi olmuştur. Vatandaşın bu ilgisi kendisini inşallah deşarj, pkk ve taraflarını tekrar hüsran etmiştir. Zalime korku mazluma umut olmaya devam….

Saat 00.00 Günün Özeti: 1-sunny side up 2süleyman soylu istifa 3-istifaya tepki intihar girişimi 4-habertürk osuruk 5-istifa reddi 6-Sokağa çıkma yasağının sona ermesi 7-Benzikliklerde kuyruk sırası 8-Saygı duruşu 9-kapanış

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en iyi iç işleri bakanlığını yapan askerin polisin ardında! Karlı dağ gibi duran tüm terör örgütlerinin çetelerin anasını ağlatan adam bir kuruyemişe sorumsuzca gidenler yüzünden istifa edemezsin!!

Devlet Bahçeli : Gelişmeler karşısında Sayın Bakanı’nın istifa kararının Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmediği anlaşılmaktadır. Elbette takdir ve tasarruf Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. Milliyetçi Hareket Partisi mezkur istifanın kabul edilmemesinden ziyadesiyle memnundur.

Terörü bitirme noktasına getiren ve birebir mücadele eden sayın bakanımız

@suleyman_soylu ‘nun istifa etmesi halkın nezlinde kabul edilemez. Bu zor günde görevinizin başınıza dönmenizi istiyoruz. Bizi üzmeyin düşmanlarımızı sevindirmeyin.

Meral Akşener : Hatayı ve başarısızlığı kabullenmek, sorumluluğunu üstlenmek olgunluk gerektirir. Sayın Süleyman Soylu’ya göstermiş olduğu olgun davranış nedeniyle teşekkür ediyorum. Aynı olgunluğu başarısızlıklarıyla birer marka haline gelmiş Damat’tan ve Tarım Bakanı’ndan da bekliyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu