İİBF Mezunları GUY İlanı Bekliyor

İktisadi ve İdari Bilimler ve Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunları Maliye Bakanlığının, Gelir Uzman Yardımcılığı sınavı açmasını bekliyor. 2017 KPSS A grubu sınav oturumlarına hazırlanarak 70 ile 85 arasında puan almayı başaran 20 binden fazla mezunun gözü kulağı Maliye Bakanı Ağbal’dan gelecek müjdeli habere odaklanmış durumda. Sürecin takipçisi olarak arkadaşlarımızdan gelen bu isteğin yetkili makamlarca dikkate alınmasını umuyoruz.

10.06.2018
A+
A-

2017 KPSS A Grubu sınav oturumlarına katılarak, kpss puan türlerinden 70 ile 85 puan arasında almayı başaran İİBF ve SBF mezunları bir türlü gelmeyen Guy ilanı için beklemeyi sürdürüyor. 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsü sonrası atama noktasında bürokratik tıkanmanın en fazla yaşandığı fakülte olan İİBF için ilanın gelmesi olmazsa olmaz haline gelmiş durumda. Sosyal medya ve forum.tercihiniyap.net  üzerinden yetkili makamlara seslerini duyurmak isteyen İİBF mezunlarının tek isteği: 3.000 kişilik Gelir Uzman Yardımcılığı sınavının 2018 kpss öncesi açılması. Seçim döneminde siyasi partilerin bir çok meslek grubuna seçim vaatlerini sıraladıkları şu günlerde, beş yüz bine yakın fakülte mezunu olan İİBF mezunları için 3.000 kişilik ilan vaadinin beklentisini sürdürüyor ve hükümetimize bu durumu arz ediyoruz.

Kamu atamalarında minimal bir seviye izlenmesi konusunda alınan kararların KPSS 2016 sonrası çok katı bir şekilde uygulanması durumu kpss 2017 sonrası da devam etti. Bu durumun yarattığı sorunların kısmen de olsa azaltılması adına İİBF ve SBF mezunlarının aldıkları puanları kullanabilecekleri bir Gelir Uzman Yardımcılığı sınavının açılması en büyük beklentimizdir. Gelir Uzman Yardımcılığı sınavının KPSS 2018 sonuçlarının açıklanmasından önce açılmasını talep ediyoruz. Maliye Bakanımız Sn. Naci Ağbal ve Maliye Müsteşarımız Sn. Abdullah Kaya Beyefendiden yaşanan mağduriyetin artmaması adına müjdeli bir haber vermelerini umut ediyoruz.

Lütfen! İİBF ve SBF mezunlarının seslerine kulak verin. 3.000 Gelir Uzman Yardımcılığı sınavının açılması yönündeki haklı taleplerimize kayıtsız kalmayın. Türkiye’nin geleceği olan yönetici adaylarına hiçbir fırsat vermeden onları bilinmez bir boşluğa sürüklemek, büyük toplumsal travmaların sebebi olacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.