İkinci Yüksek Lisans Memura Fayda Sağlar Mı?

İkinci Yüksek Lisans Memura Fayda Sağlar Mı?

03.02.2017
A+
A-

İkinci Yüksek Lisans Memura Fayda Sağlar Mı? İkinci Üçüncü Yüksek Lisans Memurun Maaşını Arttırır Mı? Birden Fazla Yüksek Lisans Yapmış Memurun Maaşı Artar Mı? Birden Fazla Kez Yüksek Lisans Yapmış Memur Kademe İlerlemesi Alabilir Mi? Yüksek Lisans Yapan Memura Kademe İlerlemesi Verilir Mi?

Kamu personeli olarak, memur olarak çalışırken veya memurluk hali dışında yüksek lisans eğitimini alan kamu personellerine kademe ilerlemesi verilir. Bu şekilde yüksek lisans yapan kamu personelinin aylık maaşı, kademe ilerlemesi nedeni artmaktadır.

Ayrıca yüksek lisans eğitimini tamamlayarak kademe ilerlemesi alan kamu personelleri başka bir alan üzerine bir tane daha yüksek lisans eğitimini tamamladıkları zaman ek olarak bir tane daha kademe ilerlemesi isteyebilmektedirler.

ikinci yüksek lisans memura katkı sağlar mı

 

Yüksek Lisans Kademe İlerlemesi

 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca kamu personeli olmadan önce memur olmadan önce veya kamu personeli iken yükseköğretim üstü master derecesi almış olan memurlara bir kademe ilerlemesi uygulanacağı açıkça belirtilmektedir.

Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan memur, tamamladığına dair ilgili belgeyi çalıştığı kurumuna ileten memurun seviyesi, memurun bulunduğu derecesinin bir üst seviyesine yükselir.

 

İkinci Yüksek Lisans Kademe İlerlemesi

 

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca ilgili kanunun yüksek lisans sebebi ile ek kademe ilerlemesi yapılmasına izin veren hükmünde, kişinin kamu personeli olmadan memur olmadan önce veya kamu personeli memur iken yükseköğretim üstü master derecesi alıp kademe ilerlemesinden yararlanan memurun, kamu personeli olmadan önce veya kamu personeli iken farklı bir alanda ikinci kez yükseköğretim üstü master derecesi almış olursa ikinci kez ek kademe ilerlemesi uygulanmayacağı açıkça belirtilmiştir.

Kamu personeli iken veya memuriyet dışarısında yüksek lisans eğitimini tamamlayan memura kademe ilerlemesi verilmektedir. Fakat birden fazla yüksek lisans eğitimini tamamlayan memurun ek olarak daha fazla kademe ilerlemesi elde edemeyeceği anlaşılmaktadır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.