İl Emri Verilecek mi ?

Öğretmenlerin il emri derdi bitmek bilmiyor.

17.08.2018
A+
A-

2018 Ağustos Eş Durumu Tayini İl Emri Verilecek Mi?

2018 Ağustos mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları 17.08.2018 itibariyle açıklandı ve il emri verilecek mi sorusu sorulmaya başlandı. Sonuçlarda dikkati çeken husus Ankara başta olmak üzere bir çok büyük şehirde aileler dağılacak. Öğretmen bir çok takipçimiz tercihiniyap.net ekibine ulaşıp aktardıkları bilgiler kapsamında bu yazıyı kaleme alma ihtiyacı doğduğunu düşündük.

Eş durumu tayini ülkemizin yıllardır kanayan yarası desek yeridir, sözleşmeli öğretmenlere verilmeyen bu hak kadrolu öğretmenlere ise sınırlı şekilde tanınıyor. Peki aileleri bölmenin düşünüldüğü gibi eğitime bir faydası var mı? Yahut aileleri bölmeden daha adil bir planlama yapılamaz mı? Hiçbir tayin hakkı olmayan çakılı kadrolar neden dikkate alınmaz? Büyük şehirlerin bir ucundan diğer 2 saatten fazla sürerken neden ilçe emri açılmaz? Bütün bu sorular takipçilerimizin bize ulaştırdıkları ancak yalnızca bunlarla sınırlı değil.

Malumunuz Kurban Bayramı geldi fakat belirsizlik çözülmedi il emri verilecek mi? İl emri verilemeyecekse ücretsiz izin hakkı tanınacak mı? Sayın Milli Eğitim Bakanımız ne yönde karar alırsa saygılıyız ancak neden bu konularda sessiz kalmanın tercih edildiği konusunu anlayamıyoruz. Talep toplandığı ve tercihlerin yapıldığı ağustos ayında Kurban Bayram tatiline girilmeden bir an evvel bu konular netleştirilip seminer süreci başlamadan evvel düzenler kurulup planlı bir şekilde 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına girsek daha güzel olmaz mı?

Eş Durumu Tayini İl Emri Verilmeli Mi?

Yukarıda da kısaca değindik aileleri ayırarak verimli bir eğitim yapılması düşünülemez. Bugün Dünya çapında ün yapan iş yerlerinin hepsi personeli mutlu ederek başarı sağladığıyla övünürken Milli Eğitim Bakanlığı zorunlu tutma yolunu seçmemelidir. Tercih edilmesi gereken yol bizce öğretmen sıkıntısı çekilen yerlerin özendirilmesinden geçmektedir. Örnek vermek gerekirse bugün öğretmen sıkıntısı çekilen okullar tespit edilip bu okullarda çalışanlara daha fazla ödeme yapılabilir ki toplam sayı içerisinde oldukça az olan bu ek ödeme bütçe yükü de yaratmayacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mevcut politikaların özel sektörü iyi bilen ve personel memnuniyetinin önemi daha önceki konuşmalarında vurgulayan Sayın Ziya Selçuk Bey’in bu sorunları görmezden gelmeyeceğini ümit ediyoruz. 

5274 1 d3a8d5ff825c3200a994d551b0b50f57

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.