İlan Beklerken Stres Küpü Olanlara Hafta Sonu Tatili Önerisi

Türkiye'de üniversitelerden mezun olup memur hayali kuran binlerce kişi açılacak ilanları dört gözle bekliyor. Kamu alım ilanlarının ve kadro sayılarının azalması nedeniyle stres küpüne dönüşen binlerce işsiz sesini duyurmaya çalışıyor. Akrabaların sorduğu "işe ne zaman gireceksin?" soruları, aileye yük olmama telaşı, beklemenin verdiği yorgunluğu üzerinden atamayan binlerce kişinin karşısına bu kez hafta sonu tatili önerisiyle çıktık…

26.09.2019
A+
A-

Türkiye’de başta İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olan binlerce kişi olmak üzere öğretmenlik mezunları, hukuk mezunları devlete hizmet etmek, kamu personeli olmak ve memur olma hayallerini gerçekleştirmek için aylardır ilan bekliyor. Son yıllarda kamu alım ilanlarının azalması, açılan ilanlardaki kadro sayısının her geçen gün düşmesi üzerine binlerce kişi stresli bir bekleyişe mahkum oldu. Özel sektördeki hareketsizlik, kamu alımlarının azalması ve kadro sayısının düşmesi ilan bekleyen her mezun işsizi adeta patlamaya hazır bir bombaya çevirdi. Her ne kadar ilan ve kadro sayısının artacağına dair umudumuzu korusak da uzmanlar stresi atmak gerektiği konusunda uyarıyor. Bu nedenle ilan bekleyen, atama bekleyen, kadro bekleyen binlerce mezun için haftasonu tatili önerisiyle çıktık karşınıza.

1 11

Coğrafya kaderdir sözünü hatırlayıp ortadoğu bölgesinin getirdiği stresi, yorgunluğu kabul etmekten başka şansımız yok. Ancak bu durumu fırsata çeviren girişimciler de var. Örneğin Antalya’da bir işletmeci otelinde “Stres Odası” hizmeti vermeye başladı.
 

2 13

Tatilden beklentiniz nedir? Kum, deniz, güneş, güneşlenmek mi? Peki ya stresinizi alışık olmadığınız şekilde atmaya ne dersiniz?
 

3 11

Rage Room olarak bilinen Türkçeye “Stres Odası” olarak çevrilen bu oda sayesinde artık üzerinizdeki negatif enerjiden kurtulabileceksiniz.
 

4 11

İlan bekleme yorgunluğundan, iş bulamadın mı diye soran akrabaların stresinden kurtulmak için birebir olan bu oda da kırıp dökmek serbest.
 

5 12

Odanın müşterilerinin çoğunlukla erkek olduğunu söyleyen işletmeci kadınların sayısının git gide arttığını söyledi. Antalya’da bir otelde açılan stres odası uygulaması dünyada oldukça yaygın. Belirli bir ücret karşılığında odayı, içerisinde kırılıp dökülecek eşyaları ve eşyaları kırmakta kullanacağınız aleti kiralayabiliyorsunuz. Bu sayede tüm stresinizi, öfkenizi güvenli bir şekilde atma imkanı buluyorsunuz.

6 11

Beklemenin getirdiği çaresizliği mizahla örtmeye çalışsak da kamu kurum ve kuruluşlarından yapılacak her açıklamayı yakından takip ediyoruz. Açılacak kadroları, çıkılan ilanları sizinle paylaşmak için can atıyoruz.  
 

7 11

Devletten ilan beklentimizi, kadro sayısının artırılması gerektiğini sosyal medya hesaplarımız, forum sayfamız ve haberlerimiz ile tüm yetkililere duyuruyoruz.

8 11

9 11

10 11

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. IIBFBocegi dedi ki:

    Halimize gülsem mi yoksa ağlasam mi bilemiyorum. Alanla ilgili güzel mizah olmuş:)