2017-2018 İŞKUR Avukat Alım İlanı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 10 farklı şehirde 20 avukat alımı yapıyor. Peki İŞKUR Avukat alım ilanına başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılır? İŞKUR 20 Avukat Alım İlanı...

2017-2018 İŞKUR Avukat Alım İlanı

2017 yılının son günlerinde personel alımları hız kesmeden devam ediyor. Yapılan alımların büyük bir çoğunluğu ise Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile yapılıyor. Birçok farklı şirket birçok farklı pozisyon için İŞKUR aracılığı ile personel alım işlemlerini gerçekleştiriyor. 

Türkiye İş Kurumu bünyesine toplamda 20 kişilik kadro ile farklı 10 şehirde avukat alacak. Buna göre, Ankara 8, İstanbul 3, Antalya 2, Balıkesir 1, Denizli 1, Kayseri 1, Kocaeli 1, Samsun 1, Konya 1 ve Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 1 olmak üzere Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine 20 Avukat alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Türkiye İş Kurumu alım yapacağı Avukat adaylarından, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Avukatlık Ruhsatnamesine sahip olmak, ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılmış olan kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türüne göre en az 70 puan almış olmak, Üniversitelerin hukuk eğitimi veren fakültelerinden mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği olan yurtdışı yükseköğretim fakültelerinden mezun olmuş olmak şartları aranmaktadır.

Bu şartları taşıyan adaylar başvuru işlemi sonrasında 05 Şubat 2018 tarihi il 09 Şubat 2018 tarihleri arasında Ankarada sınava katılacaklardır.

Başvurular Nasıl Yapılır?

Sınava başvurular 04 Ocak 2018 tarihinde başlayacak ve en geç 12 Ocak 2018 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını son başvuru gününe kadar www.iskur.gov.tr adresinden elektronik ortamda başvuru yapacaklardır. Daha sonra ise aynı adresten sınava girmeye hak kazananların listesi duyurulacaktır. 

Adaylar bulundukları şehirlerdeki İŞKUR merkezlerine giderek bu merkezler aracılığı ile ilgili iş ilanlarına başvurda bulunabilmektedirler. Ayrıca Türkiye İş Kurumunun resmi internet sitesi aracılığı ile online olarak başvuruda bulunabilmektedirler. İlana başvuruda bulunmak ve detayları öğrenmek için aşağıda yer alan linki tıklayınız.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2018, 21:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER