2019 TMSF Fon Avukatlığı Alım İlanı

2019 yılında TMSF Hukuk Fakültesi mezunu adaylar arasından 15 adet Fon Avukatı alacağını duyurdu. Yazılı sınav nasıl? Başvuru koşulları neler? Detaylar yazımızda.

2019 TMSF Fon Avukatlığı Alım İlanı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu 2019 yılı personel alım ilanında 15 adet Fon Avukatı alacağını duyurdu. Yapılacak alımda fon avukatlarının yanı sıra 5 adet Fon Denetçi Yardımcısı, 15 adet de fon uzman yardımcısı alacağını ilan etti. Alımlar Hukuk Fakültesi mezunlarını da kapsayacak şekilde. Fon Denetçi Yardımcılığı ve Fon Uzman Yardımcılığı ilanlarını incelemek için;

2019 TMSF Fon Avukatlığı Başvuru Koşulları

2019 TMSF Fon Avukatlığına başvuruda bulunmak isteyen adayların üniversitelerin Hukuk Fakültelerinden mezun olmalarının yanı sıra Avukatlık ruhsatına sahip olmaları da gerekmektedir. 

Ayrıca adayların 2018 yılında gerçekleştirilmiş olan KPSS Lisans sınavında KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları şarttır. 

Adayların 2019 KPSS'de elde etmiş oldukları puanlar 2019'un tek yıl olması sebebiyle dikkate alınmayacaktır. 

TMSF Fon Denetçi Yardımcılığı ve Fon Uzman Yardımcılığı alımlarının aksine adaylardan bu alım için herhangi bir yabancı dil yeterliğini gösteren puan almış olmak koşulu bulunmamaktadır.

Fon tarafından gerçekleştirilecek yazılı sınava katılabilmeleri için adayların başvuru koşullarına sahip en yüksek puanı 100 aday içerisinde yer almaları gerekmektedir. Aksi halde adaylar diğer koşulları karşılıyor olsalar bile yazılı sınava katılabilmeleri mümkün olmayacaktır. 

2019 TMSF Fon Avukatlığı Alım Başvuruları

Sınav için başvurular elden şahsen veya posta yoluyla yapılacak olup 7 Ekim 2019 tarihinde başlayacak ve 28 Ekim 2019 tarihinde sona erecektir. 

Adaylar başvuru esnasında bazı belgeleri de ekleyip göndermek ya da teslim etmek durumundadır. Bu belgeler ise şu şekildedir;

2019 TMSF Fon Avukatlığı Sınavı

2019 TMSF Fon Avukatlığı yazılı sınavı 23 Kasım 2019 tarihinde, Klasik usulde yapılacaktır. Yazılı sınavda Genel Yetenek ve Genel Kültür bölümü ise test sorularından meydana gelecektir. Sınav İstanbul'da Boğaziçi Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecektir. 

2019 TMSF Fon Avukatlığı yazılı sınavından başarılı olmak isteyen adayların yazılı sınavda her alandan en az altmış puan almaları tüm alanlarının ortalama puanının ise en az 70 puan olması şarttır. Aksi halde adaylar bir sonraki safha olan sözlü mülakat safhasına geçemeyeceklerdir. 

2019 TMSF Fon Avukatlığı yazılı sınavı değerlendirilirken alan bilgisi konularının ağırlığı yüzde yetmiş, Genel Yetenek - Genel Kültür bölümünün ağırlığı ise %30 oranında olacaktır. 

2019 TMSF Fon Avukatlığı Sözlü Mülakatları

2019 yılında gerçekleştirilecek olan TMSF Fon Avukatlığı yazılı sınavında başarı koşullarını yerine getirebilen adaylardan en yüksek puanlı mesleğe alınacak aday sayısının 4 katı kadar aday sözlü mülakatlara katılabilmektedir. 

Bu sayı 15 adet alım yapılacak olan bu kadro için toplam 60 kişi olacaktır. 

2019 TMSF Fon Avukatlığı alım ilanının TAM METNİNİ incelemek için lütfen Tıklayınız!

2019 TMSF Fon Avukatlığı alım sürecine dair detayları izlemek, sorularınızı yöneltmek ve her konuda bilgi almak için FORUM sayfamızı takip etmeyi Unutmayın!

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 21:02
YORUM EKLE